4 tipy pro udržitelný život v domácnosti

null

Úspora energie a udržitelnost

Úspora energie a udržitelnost obecně se staly součástí našeho každodenního života.

Omezit používání plastů, šetřit vodou, neplýtvat potravinami a nezapomínat zhasínat světla jsou malé, ale velmi důležité triky, které nám mohou pomoci ušetřit peníze. Podívejme se však na další 4 návrhy, jak žít doma levněji a udržitelně.

1. Sledujte energetický štítek

Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat pro to, aby byl váš domov „zelenější“, je sledovat energetické štítky na vašich spotřebičích. Jak si můžete všimnout, energetický štítek označuje stupnici od A do G, kde písmeno A je nejvyšší třída a písmeno G je nejnižší třída. Tento nástroj by nám mohl pomoci ušetřit energii výběrem vysoce účinného spotřebiče. Výběr domácího spotřebiče třídy A nám navíc umožní platit nižší účty.

Jako příklad uveďme pračky. Péče o životní prostředí a udržitelnost neznamená, že se musíte vzdát výkonu, účinnosti a špičkové hygieny. Ve skutečnosti existuje speciální pračka, která je mimořádně účinná, má dlouhou životnost a je udržitelná: nová pračka Hoover H-WASH 550. Díky nové generaci motoru Eco-Power Inverter je pračka H-WASH 550 nejlepší ve své kategorii, protože snižuje spotřebu o 51 % ve srovnání s třídou G.

Tato pračka je nejen energeticky účinná, ale také šetrná k životnímu prostředí díky režimu Eco Dose a režimu Auto Care. Prostřednictvím těchto dvou programů dokáže pračka H-WASH 550 indikovat nejlepší dávkování, které byste měli použít na základě náplně pračky, a nastavit vhodný program pro lepší účinnost, dokonalou hygienu a nižší množství odpadu. Nezapomeňte však, že je vždy lepší spouštět pračku a myčku při plné náplni, abyste neplýtvali energií a vodou.

2. Příchod nízkoprůtokových vodovodních baterií

Vypínání vody při čištění zubů je jistě výborná věc, ale máme pro vás ještě jeden tip: nízkoprůtokové vodovodní baterie. Nízkoprůtokové baterie pomáhají zastavit plýtvání vodou, snižují náklady na vodu a jsou energeticky úspornější.

3. Rozlučte se s pohotovostním režimem 

Kromě nezapomenutí zhasnout světlo je dobrým způsobem úspory energie také vypnutí elektronických zařízení v pohotovostním režimu. Jsme si jisti, že každý z nás má doma spoustu zařízení, jako jsou počítače, PlayStation, kávovary atd., která zůstávají stále v pohotovostním režimu. Mnoho energie můžete ušetřit už jen tím, že nezapomenete tato zařízení vypnout, pokud je nepoužíváte.

4. Chladněji doma, zdravá planeta

Dobrým zvykem je snížit teplotu v domě o několik stupňů. Jedná se o malou úpravu, která výrazně pomáhá šetřit energii a peníze.

Prohlédněte si také

Newsletter