6 tipů, jak se po letní dovolené vrátit do běžného života

null

Zpět do reality

Právě jste se vrátili z dovolené u moře, na horách nebo u jezera a nejste psychicky připraveni vyrovnat se s každodenní rutinou?

Níže najdete 6 tipů, které by mohly zmírnit stres ze stesku po dovolené a umožnit vám šťastně se vrátit do reality, nebo se o to alespoň můžete pokusit.

Tip č. 1: vraťte se domů o několik dní dříve

Pokud si návrat naplánujete alespoň dva dny před nástupem do práce, budete mít čas na to, abyste si doma přerovnali drobnosti, vybalili si věci a vrátili se k běžnému životu. Necháte-li si dva dny na adaptaci, lépe se psychicky připravíte na návrat do kanceláře.

Tip č. 2: sport je vždy skvělá volba

Víme, že během dovolené více jíme a více se oddáváme radostem života. Návrat ke sportu je dobrým tipem, jak se dostat zpět do kondice po fyzické i psychické stránce a jak se zdravě zbavit stresu.

Tipy č. 3: vydejte se o víkendu do přírody

Výborným tipem pro vyvážení práce a odpočinku jsou víkendové výlety mimo město. Je pravda, že prázdniny a období dovolených končí, ale nikdo vám nezakazuje podnikat o víkendu výlety s neuvěřitelnými zážitky.

Tip č. 4: zaměřte se na své koníčky

Díky bohu za koníčky! Všichni máme své záliby: někdo rád čte, někdo chodí do kina, někdo sportuje a někdo rád chodí na koncerty. Koníčky jsou univerzálním receptem na návrat do každodenní rutiny s lehkostí a nadšením.

Tip č. 5: změňte svůj vzhled

Nová vizáž, nová kapitola. Změna vzhledu vám vždy pomůže, abyste se cítili dobře a jako znovuzrození. Ať už se jedná o nový účes nebo novou sukni či sako, jistě vám to pomůže nabudit pocit svěžesti a připravenosti k návratu do práce s větší energií než kdykoli předtím.

Tip č.6: věnujte svůj čas přátelům

Jak příjemné je trávit čas s přáteli, se kterými jsme se neviděli celé léto? Příběhy z cest, fotografie, vtipy. Setkání s přáteli u večeře nebo po práci vám jistě pomůže vážit si toho, že jste se vrátili do „normálního života“.

Prohlédněte si také

Newsletter