Jak dezinfikovat plyšové hračky

null

Bezpečné hraní

Pro děti jsou tím nejdražším majetkem jejich hračky. Hrají si s nimi, spí s nimi, ale také je ztrácí nebo je nechávají povalovat, kde jim upadnou od ruky. To způsobuje, že se na ně nabalují různé nečistoty, choroboplodné zárodky, alergeny a špína. Kdy jste naposledy prali hračky vašich dětí? Pokud si nevzpomínáte, hurá do toho.

Ale nebojte se, nejde o žádné složité vyváření, zde je stručný návod, který vám pomůže dezinfikovat oblíbené plyšové hračky vašich dětí a udržovat je tak hygienicky čisté.

Zkontrolujte pokyny pro praní

Vždy je nejlepší prát hračky v pračce, je totiž zaručeno, že se tak zbaví většího množství choroboplodných zárodků a bakterií, než při ručním praní. Do pračky však nelze dávat všechny plyšové hračky, vyhnout byste se měli praní takových, které obsahují plastové kuličky nebo bavlněné rouno. Všeobecně není vhodné odstraňovat z hraček štítky pro praní, nebo je někam ukládat. Některé pračky umožňují vyfotografovat štítek a uložit ho do určené aplikace, aby byl vždy po ruce, až ho budete potřebovat, pak jej můžete bez starostí odstřihnout.

Příprava na praní

Ze všeho nejdříve doporučujeme vyluxovat plyšovou hračku, aby se odstranil prach, a v případě těžko odstranitelných skvrn ji předem ošetřit. Potom ji vložte do síťovaného vaku na prádlo, aby byla během praní chráněna. Pokud pračka nabízí nastavení dezinfekce, použijte ho. Zcela jistě zničí všechny choroboplodné zárodky. Pokud pračka toto nastavení nenabízí, použijte cyklus pro jemné prádlo a přidejte k běžnému pracímu prostředku ještě dezinfekční prostředek, výsledek bude stejný.

Sušení

Pokud jde o sušení, můžete si vybrat mezi sušením na vzduchu nebo v sušičce, záleží na typu hračky a vašich možnostech. Jestliže je plyšová hračka z mimořádně choulostivého plyše, můžete ji zabalit do čistého bílého ručníku, abyste odstranili vlhkost, a potom ji pověsit za kolíčky na šňůru, aby uschla. Chcete-li se dobrat výsledku rychleji, můžete použít sušičku a zvolit nastavení s nízkou teplotou, aby se nepoškodila syntetická kožešina.

V případě potřeby úplné dezinfekce může být skvělým spojencem pračka H-WASH 500. Nabízí ideální hygienický cyklus pro tyto potřeby se zvýšenou teplotou praní na 60 °C a prodlouženým mácháním, který z prádla odstraňuje alergeny a bakterie a zaručuje tu nejlepší péči pro vaši rodinu.

Prohlédněte si také

Newsletter