Čištění lednice zachrání všechny zbytky

null

Lepší hygiena, lepší zdraví

Jednou z našich priorit je udržovat své domovy čisté a dezinfikované, abychom zachovali bezpečí a zdraví pro sebe i naše rodiny. Některé části domácnosti však mohou zůstat opomíjeny, například lednička. Kolikrát za rok čistíte ledničku? Ukládáte potraviny správně, aby zůstaly čerstvé a byly chráněny před choroboplodnými zárodky a bakteriemi? A co zbytky? Pravidelné čištění ledničky také představuje dobrý způsob, jak na ně nezapomenout a zachránit je, aby se nemusely vyhodit.

Nezapomínejme, že čistá lednice znamená lépe fungující spotřebič a zdravější uchovávání potravin. Zde je několik tipů, jak se starat o ledničku, chránit potraviny a vyhnout se plýtvání.

Prevence

Nejlepší obranou je vždy prevence. Pravidlem číslo jedna je správné ukládání, aby se zamezilo množení choroboplodných zárodků a bakterií v lednici a potraviny vydržely déle. Dosáhnete toho tak, že nastavíte správnou teplotu a budete ji stále sledovat pomocí teploměru v ledničce. Při ukládání nezapomeňte potraviny zabalit nebo vložit do zakrytých nádob, aby se předešlo ztrátě vlhkosti a absorbování zápachů. Studený vzduch potřebuje prostor pro cirkulaci, proto ledničku nepřeplňujte a zajistěte, aby byl každý kus potraviny na správném místě.

Udržujte si přehled o zásobách

Jestliže se často přistihnete, že otvíráte ledničku a myslíte si: „Jak dlouho už to tady je? Dá se to stále jíst?“, rozhodně byste si měli sestavit program a sledovat zásobu uložených potravin. Také si můžete vytvořit kalendář s „termíny přípravy pokrmů“, vyhnete se tomu, aby zapomenuté zbytky skončily v koši. Dále je vhodné, aby byly všechny potraviny v lednici vidět, pak budete mít o všem přehled.

Hygiena na prvním místě

Kromě každodenního otírání by se měl jednou za několik měsíců provést velký úklid. Vyprázdněte celou lednici a vyndejte všechny police, abyste je mohli umýt. Při vyjímání potravin zkontrolujte každý kus a vyhoďte vše, co již není k jídlu. Až se postaráte o police, umyjte také vnitřek ledničky. Než začnete, nezapomeňte vypnout hlavní vypínač.

Může se stát, že až velký úklid skončí, v kuchyni bude velký nepořádek. Ruční vysavač H-HANDY 700 vám pomůže, aby kuchyň opět zářila čistotou. Vzhledem ke své nízké hmotnosti a všestrannosti je to ideální spojenec pro nečekaný úklid a díky příslušenství ho můžete používat na všechny typy povrchu.

Jestliže je zapotřebí důkladnější úklid, můžete použít akumulátorový vysavač H-FREE 500 HYDRO PLUS, který umožňuje současně vysávat a umývat s vynikajícími výsledky za polovinu času.

Prohlédněte si také

Newsletter