Čistička vzduchu a sezónní alergie: jak to funguje?

null

Dýchejte, spěte a žijte lépe

S příchodem jara se stále více lidí potýká s příznaky sezónních alergií, jako jsou ucpaný nos a svědění v nose nebo krku. Pro ty, kteří trpí alergií na pyl, může být tato roční doba skutečně nepříjemná a překážet jim v každodenním životě. Ztěžuje jim dýchání, spánek a účast na běžných, jednoduchých činnostech. Dnes nabízejí záchranu čističky vzduchu, které nám pomáhají zbavovat vzduch v místnosti alergenů a dalších částic. Jak fungují? Zde je stručný přehled.

Monitorování kvality vzduchu

Navzdory představám obsahuje vzduch v našich domovech mnoho různých typů alergenů, které jsou okem neviditelné. Pyl je jemná prachová látka tvořená pylovými zrny, které se přenášejí vzduchem. Většina čističek na trhu je vybavena přesnými senzory, které dokážou zjišťovat různé druhy pylu a jejich koncentraci, aby bylo možné přijmout odpovídající opatření.

Čištění vzduchu

Čističky vzduchu se rozdělují podle typu filtru, kterým jsou vybaveny. Pokud hledáte ochranu před alergeny, měli byste zvolit čističku s filtrem HEPA, což znamená vysoce účinný vzduchový filtr. Je považován za nejvýkonnější na trhu a má konstrukci, která propustí méně než 0,03 % částic ve vzduchu. Při zjištění přítomnosti pylů se čistička aktivuje, tyto částice odfiltruje a bude do místnosti vypouštět vyčištěný vzduch.

Boj s alergiemi

Tato zařízení mohou být velmi účinná v ochraně proti alergiím, existuje však několik pravidel, která byste měli dodržovat, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Nejprve byste měli vybrat vhodné místo pro čističku v domě, protože umístění je stejně důležité jako samotná kvalita výrobku. Je třeba vybrat takové místo, kde bude mít zařízení po všech stranách dost prostoru pro účinný provoz. V případě potřeby zvažte instalaci více zařízení do různých místností. Dalším důležitým pravidlem je správná údržba s pravidelnou výměnou filtru. Tím se ujistíte, že bude nadále odstraňovat škodlivé alergeny.

Čistička H-PURIFIER od společnosti Hoover je vybavena exkluzivním filtračním systémem H-TRIFILTER, který kombinuje účinek tří různých vrstev, z nichž každá má zvláštní funkci, aby zajistil ochranu před všemi látkami znečišťujícími vnitřní ovzduší o velikosti do 0,1 mikronu. Díky jedinečným možnostem připojení můžete propojit čističku s aplikací hOn a na základě výběru pylů, na které máte alergii, si můžete vytvořit vlastní alergický profil. Aplikace bude sledovat přítomnost pylu a automaticky spustí režim pro alergiky, aby snížila koncentraci pylu a ochránila vás před příznaky alergie.

Prohlédněte si také

Newsletter