Detoxikační potraviny

null

Moderní životní styl nás příliš často vede k nesprávnému výběru a naše tělo tak kvůli špatné stravě, sedavému zaměstnání či trávení volného času a stresu stárne rychleji, než se očekávalo, a je vystaveno chronickým chorobám. Jedním z dobrých způsobů, jak pomoci tělu správně fungovat, je nepochybně zahrnutí detoxikačních potravin do naší stravy. V přírodě existuje mnoho potravin, které díky svým vlastnostem mohou tělu pomoci očistit se od toxinů a přebytečného odpadu a zároveň podporují hubnutí.

Zajímá Vás, o jaké potraviny se jedná? V takovém případě si přečtěte náš článek!

  • Koření a aromatické byliny: Jejich pravidelná konzumace může být prvním krokem k očištění organismu. Z mnoha dostupných na trhu doporučujeme kurkumu, rozmarýn, petržel, černý pepř, fenykl, zázvor, kmín, skořici a oregano. Přidaný bonus při přípravě mnoha zdravých a chutných pokrmů!
  • Česnek: Víme, že česnek je velmi aromatický a chuťově výrazný a ne každý jej má rád... Jedná se však o přírodní antibiotikum, antiseptikum a antivirotikum, které redukuje endogenní toxiny a udržuje hladinu cholesterolu a krevního tlaku pod kontrolou. Pokud nemáte rádi bílou odrůdu, zkuste černou verzi, která se vyznačuje jemnější a sladší chutí.
  • Ovoce, zelenina a luštěniny: Kromě toho, že jsou nevyčerpatelným zdrojem vitamínů a minerálních solí, vláknina obsažená v těchto potravinách ve velkém množství přispívá k detoxikaci těla a čištění střev. Příklad? Rozpustná ovocná a luštěninová vláknina zlepšuje kontrolu glykémie, snižuje absorpci cholesterolu a zpomaluje vyprazdňování žaludku, čímž zvyšuje pocit sytosti.
  • Citrón: Jedna z typických detoxikačních potravin, která je užitečná pro rovnováhu organismu a alkalizaci jeho pH. Obsahuje velké množství vitamínu C, má také mimořádnou antioxidační sílu a bojuje proti tvorbě volných radikálů odpovědných za stárnutí.

Tak na co čekáte? Zařaďte do svého jídelníčku více detoxikačních potravin a vraťte tak svůj organismus do rovnováhy. Poděkujete nám!

Prohlédněte si také

Newsletter