Dodržujte zdravý životní styl i ve vaření

null

Zdravé vaření pro zdravý život

Zdravé vaření je jedním ze základních kroků k dosažení i skutečně zdravého životního stylu. Při nabitém kancelářském rozvrhu a nejrůznějších denních povinnostech může však být udržování rutiny obtížné.

Připravovat každý den nové jídlo je náročné, s dobrým plánováním to ale zvládnete snadno a s úspěchem.

Proč je vaření doma tak důležité?

Příprava vlastních jídel má pozitivní vliv na váš celkový jídelníček. Když si sami připravíte čerstvé suroviny, máte naprostou kontrolu nad jídlem a nad tím, co je v něm obsaženo. Můžete tak snadno regulovat například množství sodíku, nasycených tuků, celkového množství tuků či celkové množství kalorií.

Sestavte si stravovací plán

Plánování dopředu je pro udržení zdravého stravovacího režimu zásadní. Při nabitém rozvrhu je snadné sklouznout k tomu, že začnete myslet na jídlo, až když je čas jíst. Místo toho si v neděli udělejte čas na přemýšlení o nadcházejícím týdnu a sestavte si stravovací plán. Zvažte svůj rozvrh, tedy kolik času máte na přípravu jídla, nastudujte si předem jednoduché a zdravé recepty a rozhodněte si týdenní rozpočet. Pokud je váš týden obzvláště nabitý, můžete zvážit přípravu velkého množství jídel na celý týden přímo v neděli večer. Takto si budete muset jídlo pouze ohřát a udržíte si po celý týden zdravé stravování.

Zefektivněte domácí vaření

Nebojte se to vzít zkratkou, pokud potřebujete. Předkrájená zelenina je pro domácí vaření vždy dobrou volbou, která ušetří čas. Zásadní změnou při vaření může být ale i použití chytrých spotřebičů. Vestavné spotřebiče Hoover Collection 3 jsou vybaveny chytrou troubou, která vám prostřednictvím aplikace hOn App výrazně usnadní vaření. Díky průvodci vařením a přednastaveným programům budete mít přístup k široké škále zdravých receptů a jejich přípravě bez námahy. Navíc můžete troubu předehřívat na dálku a ovládat ji jednoduše pomocí hlasu.

Prohlédněte si také

Newsletter