Domácí praní zimní bundy je snazší, než myslíte

null

Teplá, příjemná a čistá

Zima je bezpochyby nejchladnější roční období, a proto vyžaduje vhodné oblečení na ochranu před mrazivým počasím. V této době je jistě vaším nejlepším přítelem prošívaná bunda, v níž budete po celou zimu v teple a pohodlí.

Ano, vaše bunda je skutečně nepostradatelná, ale jak o ni pečovat? Jak ji doma nejlépe vyprat, aby si uchovala původní tvar?

Připravte bundu na praní

Před vlastním praním vždy zkontrolujte štítek s doporučením od výrobce, abyste předešli nesprávnému způsobu čištění, který by bundu navždy zničil.

Před vypráním je nutné bundu na praní připravit, proto se ujistěte, že všechny kapsy jsou prázdné, zapněte zipy a knoflíky a pokud jsou na tkanině nějaké skvrny, ošetřete je speciálním prostředkem.

Nastal čas praní

Nyní přichází na řadu ta nejdůležitější část: praní. Především byste měli vědět, že v tomto případě se upřednostňuje pračka s předním plněním před pračkou s vrchním plněním, protože v druhém případě může docházet k problémům souvisejícím s „míchadlem“, které by mohlo zničit prachové peří bundy. Pokud máte pouze tento typ pračky, buďte bez obav. Můžete ji stále použít, jen je třeba postupovat opatrněji. Nebo se můžete celému procesu vyhnout a využít služby profesionální čistírny.

Pokud jde o prací cyklus, použijte nastavení se studenou vodou a jemný prací prostředek. Nepoužívejte prostředky jako bělidlo nebo aviváž a v případě potřeby zvolte dvojí máchání, aby se zaručilo odstranění veškerého pracího prostředku.

Sušení

Sále váháte, zda můžete vaši zimní bundu dát do sušičky?Ale ano! Stačí použít tento jednoduchý trik: vezměte 4 až 6 tenisových míčků, nebo si kupte speciální míčky do sušičky a vložte je do spotřebiče, kde pomohou načechrat prachové peří. Sušení bude trochu hlasitější, ale se skvělým výsledkem. Nastavte nízkou teplotu nebo cyklus bez nastavení konkrétní teploty; úplné usušení může vyžadovat více cyklů, ale je to lepší než použít vyšší teplotu, která by mohla poškodit nebo nebo roztavit švy na vnější tkanině bundy.

Po vyprání jako nová

Po dokončení cyklu sušení si můžete vypranou a usušenou bundu ihned obléci. Jestliže ji potřebujete uložit, neskládejte ji do vaku, ale raději ji zavěste na ramínko. Předejte tím veškerému poškození peří a bunda bude mít dost místa na to, aby si uchovala původní tvar.

S pračkou H-WASH 500 můžete naskenovat štítky oděvů a spotřebič automaticky zvolí ten nejlepší prací cyklus. Při použití cyklů Automatická péče algoritmus rovněž upraví množství pracího prostředku a vody a délku praní podle typu tkaniny a náplně, což zaručuje zvýšenou účinnost s nulovým plýtváním. Podívejte se na celý sortiment!

See Also

Newsletter