Jak mám čistit těsnění pračky?

null

Často zapomínáme, že kromě běžné údržby je také nutrné odstranit nečistoty z těsnění dvířek. Poradíme vám, jak na to.

Čtěte dále a zjistěte, jaké způsoby čištění těsnění dvířek pračky jsou nejlepší a jaké čisticí prostředky jsou pro tuto práci nejvhodnější. 

Proč mám čistit gumové těsnění dvířek mojí pračky? 

Vzhledem k tomu, že pračka spotřebuje spoustu vody, není překvapením, že bez pravidelného čištění a údržby se může vlhké prostředí uvnitř stát živnou půdou pro plísně a bakterie. Čištění pračky představuje zásadní krok, který je třeba začlenit do rozvrhu domácího úklidu, aby pračka zůstala v prvotřídním stavu. 

Je důležité důkladně vyčistit každou část pračky, aby se zamezilo hromadění nečistot a špíny, a k tomu patří i čištění gumového těsnění dvířek pračky. Gumové těsnění se při čištění pračky často přehlíží, ale těsnění plné špíny je velmi nehygienické a může přispívat ke vzniku zápachu a vlhkosti uvnitř pračky.

Jak často mám čistit těsnění dvířek mojí pračky? 

Četnost čištění těsnění dvířek vaší pračky závisí na tom, jak často ji používáte. Okamžik, kdy je třeba vydrhnout těsnění dvířek, lze snadno poznat podle nepříjemného zápachu vycházejícího zevnitř pračky nebo podle toho, že na gumovém těsnění dvířek vaší pračky jsou patrné tmavé stopy. 

Jak nejlépe vyčistit těsnění dvířek mojí pračky? 

Existuje jeden jednoduchý způsob čištění těsnění dvířek pračky, po jehož použití bude těsnění okamžitě zářit jako nové. 

Nejprve smíchejte podomácku vyrobený čisticí roztok tvořený jedním šálkem bělidla a jedním šálkem jedlé sody a nalijte ho do zásuvky na prací prostředek. Potom přidejte další šálek jedlé sody do bubnu pračky kolem prostoru těsnění.  

Dalším krokem je spuštění několika cyklů praní se zcela prázdným bubnem při teplotě kolem 90 stupňů s použitím podomácku vyrobeného čisticího prostředku místo pracího prostředku.  

Po skončení cyklů praní smíchejte několik kapek tekutého mycího prostředku s teplou vodou a čistou látkou namočenou v tomto mýdlovém roztoku důkladně otřete těsnění pračky; je nutné vyčistit celé těsnění kolem dokola a také prostor pod ním. 

Tento postup je nutné opakovat při každém čištění pračky, aby gumové těsnění dvířek stále vypadalo jako nové. 

Jak mohu důkladně vyčistit těsnění dvířek mojí pračky?

Pokud máte v plánu mnohem důkladnější čištění gumového těsnění dvířek pračky, zvažte použití profesionálních čisticích prostředků určených k udržování těsnění v prvotřídním stavu. Čisticí prostředky pro pračky řady Care+Protect, například Sada na odstraňování vodního kamene pro pračky a myčky, mají speciální složení, díky němuž můžete ze své pračky snadno odstranit mastnotu, vodní kámen a zbytky po praní.

Až nastane čas vyměnit vaši pračku za novou, podívejte se na model Hoover AXI, který posune praní prádla na novou úroveň. Pod tímto odkazem najdete všechny funkce pračky Hoover AXI – elektrického spotřebiče pro domácnost s umělou inteligencí, nastavením potlačování hluku a funkcí Hygiena+ pro hubení bakterií a praní prádla do hloubky. 

See Also

Newsletter