Jak ochránit nábytek před domácími mazlíčky

null

Věnujte pozornost pár jednoduchým krokům, jak předejít škodám na nábytku od vašich domácích mazlíčků

Jsou právoplatným členem vaší rodiny a bezmezně je zbožňujete. To ale neznamená, že, obzvlášť, pokud jde o štěňátka, musí být nebezpečím pro váš majetek, který tu byl již před nimi a stál vás nemálo peněz! Po přečtení těchto pár rad budete lépe vědět, jak udržet zvířátka dál od některých oblastí ve vašem domě či bytě, které nechcete mít zničené.

Důležitá je příprava a trénink

Nejdůležitějšími objekty, které chcete uchovat ‘’v bezpečí’’ jsou pohovky, křesla nebo postele. Doporučujeme tento nábytek před příchodem nového mazlíčka povléknout například starým prostěradlem nebo zakrýt starým přehozem. Na nejvíc delikátní místa pak můžete připevnit alobal – zvířata nemají rádi šustění, které alobal vytváří a budou se od něj držet dál.

Na začátku je take velmi důležitý trénink, začněte s jednoduchými příkazy, jako je hlasité ‘’ne’’. Nikdy nepoužívejte tělesné tresty, pozornosti a poslušnosti lze docílit opravdu jen zvednutím hlasu.

Psi

Nejlepší přítel člověka..a také nohou vašeho stolu! Kromě loajality vůči lidskému plemenu, kterou jsou pejsci známí, je jejich oblíbenou zábavou také touha vše rozkousat. A mají k tomu také vlastní důvody: bolí je zoubky, brousí si je tak, chce si hrát nebo se nudí. Ostatně, každý důvod, je pro ně dobrý důvod . Jde tomu tedy vůbec nějak předejít?

Pokud pejska chytnete při akci, je dobré zkusit ono hlasité a chladné ‘’ne’’, aby porozumněl, že to, co udělal, je špatné. Dalším řešením je umístění jeho oblíbené hračky do této oblasti, kde je mnoho věcí k rozkousání či okousávání a zabavit ho tak jiným objektem zájmu. Fungovat budou i tzv. odpuzovače, jako jsou citrusy, alkohol nebo ocet – stačí jimi postříkat místa, která chcete ochránit.

Kočky

Kočky jsou, jak je známo, více svéhlavé, než psi, je proto nutné věnovat jim vice pozornosti. Nebudou vám nic okousávat, mají ale jinou zbraň, kterou se vyznačují – drápky. Jedním možným řešením je zakoupení či vyrobení ‘’škrabadla’’ a jeho umístění blízko místa, kde tuto oblíbenou činnost provozují. I pro kočky je možné použít zmiňované odpuzovače, jako jsou citrusy nebo alkohol, případně zakoupené přírodní odpuzovače. Pokud nic z uvedeného nezabírá, můžete zkusit kočičku či kocoura potrápit malým množstvím vody, které cáknete během škrábání na její/jeho nos.

Chlupy, kam se podíváš!

Ke všem těm permanentním škodám, kterým se snažíme předejít, je tu další komplikace, která spolu s novým členem domácnosti přichází - chloupky a srst mazlíčků, kterou zanechávají zkrátka všude, od koberce, přes pohovku, až po naše oblečení. Naštěstí už i na to existují efektivní nástroje, které nám pomohou zbavit se jich.

H-FREE 500 e jedním z nich. Kompaktní tyčový vysavač nabízí obdivuhodný výkon a spolu se speciálním kartáčem 2v1 je ideálním pomocníkem v boji proti zvířecím chlupům bez ohledu na povrch, který čistíte.

See Also

Newsletter