Jak omezit plýtvání v domácnosti

null

Za udržitelnější návyky

V několika posledních letech značně vzrostlo povědomí o udržitelnějším chování. Mnoho lidí se snaží osvojit si návyky, které jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Mnoho našich rozhodnutí, která přijímáme v každodenním životě, má ve skutečnosti významný dopad jak na životní prostředí, tak na účty za vedení domácnosti. I když životní styl se zcela nulovým plýtváním se může leckomu jevit jako nemožný, lze provádět malé změny v zájmu snížení výdajů a ohleduplnosti k životnímu prostředí.

Zde je několik z nich.

Používejte energeticky účinné spotřebiče

Jestliže se chystáte koupit novou pračku, sušičku, ledničku nebo jiný domácí spotřebič, možná byste mohli zvážit koupi takového, který má vysokou třídu energetické účinnosti. Ano, mohou být dražší, ale nenechte se zmást cenovkou; s energeticky účinnými spotřebiči nakonec ušetříte mnohem více peněz, protože ve srovnání s nižšími třídami mají menší spotřebu, takže z dlouhodobého hlediska jsou cenově výhodnější.

Například pračka Hoover H-WASH 500 dosáhla nové energetické třídy A, nejlepší ve své kategorii, což ve srovnání s třídou G znamená snížení spotřeby nejméně o 51 %.

Uspořádejte si lednice

Dobře uspořádaná lednici znamená nejen menší plýtvání potravinami, ale také menší plýtvání energií; když se potraviny uloží na vhodná místa, lednici bude moci snáze udržovat homogenní teplotu, takže nebude muset tolik pracovat. Všeobecně platí, že vrchní a prostřední police by měly být určeny pro potraviny připravené ke konzumaci, například mléčné výrobky, hotové či balené pokrmy nebo zbytky. Spodní police je ideální pro syrové maso a ryby, zatímco zásuvky se dokonale hodí pro ovoce a zeleninu.

Pamatujte na to, že všechno by mělo být zabalené, aby se zamezilo kontaminaci a uložené potraviny vydržely déle čerstvé.

Naplánujte si stravování

Kolikrát se vám již stalo, že jste si šli koupit něco k večeři a když jste se vrátili domů, zjistili jste, že lednici je plná potravin, které budete muset nakonec vyhodit? Vhodným způsobem, jak tomu zamezit a předejít plýtvání potravinami, je připravit si týdenní plán stravování.

Trouba Hoover H-KEEPHEAT je dobrým spojencem pro přípravu pokrmů:  její technologie Exever vám umožní připravovat pokrmy a potom je uchovávat v troubě při vhodné teplotě pro podávání po dobu až sedmi dnů.

Nacházejte nové využití

Buďte kreativní! Znovu využívejte a recyklujte předměty každodenní potřeby, které by jinak skončili v odpadkovém koši. Prázdné plastové láhve můžete přeměnit na květináče pro květiny a bylinky, nebo můžete použít staré noviny jako balicí papír.

Například pračka H-DRY 500 umožňuje znovu využít vodu z cyklu sušení díky nově navrženému systému vyprazdňování nádrže na vodu Aquavision.

Prohlédněte si také

Newsletter