Jak pečovat o oblečení, aby vydrželo déle

null

Oblečení bez poskvrny, jako nové

Když kupujeme oblečení, vždy si přejeme, aby nám vydrželo navždy, a nejen kvůli penězům. Často si vytvoříme vztah k některým oděvům, možná proto, že jsme je koupili na nějakém zvláštním místě, nebo nám je někdo věnoval darem, nebo jednoduše proto, že nám sluší a to se nám líbí. Snaha o delší výdrž oblečení je navíc důležitým krokem k etičtějšímu a udržitelnějšímu šatníku. Ale mnohokrát se stává, že se oblečení zničí nějakou ošklivou skvrnou nebo chybou při praní a zdá se, že nemáme na vybranou: musíme ho vyhodit a koupit si nové.

Nezoufejte, oblečení možná nevydrží věčně, ale můžete udělat něco pro to, aby vám vydrželo déle. Zde zjistíte, jak na to:

Správný postup praní

Prvním pravidlem je, že pro každý typ oděvu byste měli vždy zvolit správný prací cyklus. Pračky obvykle mívají různé cykly, které se liší teplotou, délkou a typem vláken. Jestliže potřebujete vyprat různé typy oděvů různých barev a tlačí vás čas, můžete zvolit program All in one 59’: při teplotě 20° vám umožní v krátké době dosáhnout dokonalého výsledku praní džín, košil a svetrů. Chcete-li zvláštní péči, můžete zvolit Care 30, což je cyklus s teplotou 30° pro rychlé a důkladné praní bez jakéhokoli poškození. Pro tmavé oděvy zvolte cyklus Wash Dark určený speciálně pro tmavé barvy, který umožňuje kombinovat různé tkaniny s tím nejlepším výsledkem.

Připravte oblečení na praní

Než spustíte prací cyklus, věnujte trochu času přípravě oblečení. Nepoddajné skvrny náležitě ošetřete speciálním prostředkem, který vám zaručí dokonalé vyprání. Zapněte knoflíky a zipy na všech oděvech, aby se předešlo zachytávání ostatních tkanin, a chcete-li být zvlášť opatrní, obraťte oděvy naruby, aby se omezilo blednutí barev.

Nepřeplňujte

Když naroste hromada prádla k praní, možná vás jako první napadne hodit všechno do jednoho cyklu a úplně naplnit pračku. To by však vašemu oblečení uškodilo. Nejen že by se nevypralo, ale mohlo by se navzájem odírat, což by způsobilo malá poškození, která by se časem změnila ve velké škody. Místo toho perte prádlo odděleně a plňte pračku podle doporučení výrobce.

Správné ukládání

K ukládání oděvů vyberte raději chladné a suché místo, aby byly chráněny před vlhkem, slunečním světlem a teplem. Tyto vlivy by mohly způsobit škody. Také byste měli zvolit správný typ ramínek: tenká a drátěná ramínka mohou způsobit vytahání v ramenou nebo zničit tvar oděvů, proto je vždy lepší volit dřevěná nebo polstrovaná ramínka a nejjemnější prádlo skládat.

Chcete-li tu nejlepší péči o svůj šatník, ideálním řešením je pračka H-WASH 500. Díky exkluzivní aplikaci hOn získáte přístup k více než 40 dalším pracím cyklům, které splní všechny vaše potřeby. Budete moci posuzovat různé cykly s vyhledáváním podle názvu nebo kategorie, například Domácí, Zdraví, Sport a mnoha dalších, přizpůsobit si čas spuštění a délku praní a ukládat si upřednostňované cykly, abyste mohli rychle a snadno nastavit pračku. Zjistěte více.

Prohlédněte si také

Newsletter