Jak prát sportovní oblečení

null

Speciální prádlo vyžaduje speciální přístup: přečtěte si náš návod, jak prát vaše sportovní oblečení tak, aby si i po několika praních zachovalo svůj tvar a barvu.

Běh, cvičení, týmové sporty: udržování kondice je velký trend, zejména v dnešní době. Ale co sportovní oblečení?

Každá aktivita má své vlastní náčiní a oblečení. Zde je několik triků, jak jej udržovat v dokonalém stavu, aby dlouho vydrželo

Tipy na aktivity pro zachování zdravého životního stylu

Zdravý životní styl je založen na vyvážené výživě a tělesné aktivitě. Nezáleží na tom, zda cvičíte doma, nebo dáváte přednost venkovním aktivitám; udržování tělesné kondice je tou nejlepší cestou k celkové pohodě. Stejně dobré jsou jóga, pilates a všechna další tělesná cvičení. Každé z nich potřebuje speciální sportovní oblečení.   

Nejpoužívanější tkaniny pro sportovní oblečení

Abyste čas věnovaný cvičení využili co nejlépe, potřebujete sportovní oblečení, které omezuje pocení a nepřekáží pohybu. Proto se oblečení určené pro sport často vyrábí ze speciálních materiálů. Od bavlny po mikrovlákna, od elastických vláken po polyester, od nylonu po polypropylen: tyto tkaniny potřebují určitá speciální opatření pro praní.

Příprava a praní

Sportovní oblečení vám umožňuje dostat ze sebe to nejlepší. I proto potřebuje speciální péči. My doporučujeme dodržovat tyto praktické tipy:

  • protože nejvíce nečistot se hromadí uvnitř, obraťte všechno naruby, aby bylo praní co nejúčinnější a nepoškodily se barvy oblečení;
  • používejte méně pracího prostředku, než obvykle používáte při praní normálních oděvů; větší množství prostředku nepomůže odstranit zápach, ale mohlo by být pro vaše sportovní oblečení škodlivé;
  • na pračce zvolte program se studenou vodou, aby se oblečení dostalo té nejjemnější péče;
  • sušte oblečení na vzduchu tak, že ho jednoduše pověsíte na šňůru, nebo na sušičce vyberte program s nejmenším teplem;
  • v případě velmi silného zápachu lze využít doplňkový trik spočívající v namočení oblečení do studené vody s trochou octa, který pomáhá bezpečně odstraňovat zápach.

Role a rizika pracích prostředků

Navzdory tomu, co si myslí spousta lidí, nepředstavuje přidání dalšího pracího prostředku nejlepší způsob, jak vyprat sportovní oblečení. S množstvím pracího prostředku tedy zacházejte velmi opatrně: každý nadbytek se může hromadit na oblečení a zachytávat v něm nečistoty a odumřelou pokožku. Největším nepřítelem sportovního oblečení je však aviváž, která poškozuje každý elastický materiál.

Řada praček Hoover AXI nabízí speciální program Total Care, který je určený pro jemné prádlo a ideální pro sportovní oblečení. Tento program umožňuje prát společně různé druhy různobarevných tkanin, jejichž poškození brání použitím vhodného množství pracího prostředku; technologie Active Care vytváří speciální kombinaci vody a pracího prostředku, která zvyšuje účinnost praní bez přidávání většího množství prostředku.

See Also

Newsletter