Jak prát peřiny, a připravit se tak včas na chladné počasí?

null

Spánek pod peřinou

Každý má rád teplé léto. Jak krásné ale je, když se venku ochladí a vy se schoulíte pod peřinou? Peřiny nás okamžitě přenesou do nostalgické dimenze šálků čaje, filmů a víkendů strávených v posteli. Teplota náhle klesla a peřiny se v těchto měsících stávají našimi hlavními spojenci proti nočním chladům, proto je nutné se o ně dobře starat. Jak? Projděme si několik jednoduchých bodů, které vám pomohou udržet peřiny vždy svěží a čisté.

1. Dejte peřiny vyvětrat

Prvním a zároveň nejjednodušším pravidlem je nechat peřinu vyvětrat. K odpaření vlhkosti absorbované během noci stačí pouze několik minut na čerstvém vzduchu.

2. Vždy používejte povlečení

Používání povlečení je nezbytné, protože peřinu lépe chrání před prachem, potem a vlhkostí.

3. Perte peřiny v té správné pračce

Peřiny jsou velmi choulostivé, proto je třeba při praní dbát na opatrnost. Společnost Hoover naštěstí vyvinula pračku H-WASH 550 s dlouhou životností a mimořádnou účinností, která zaručuje maximální hygienu a péči o oděvy a veškeré druhy textilií. H-WASH 550 je skvělou volbou pro vaše praní i díky své energetické účinnosti třídy A. Díky nové generaci invertorového motoru Eco Power snižuje spotřebu o 51 % ve srovnání s třídou G, a umožní vám tak efektivně šetřit energii i životní prostředí. H-WASH 550 navíc poskytuje maximální péči o prádlo díky speciálnímu cyklu Allergy Care Pro. Zaručuje hloubkovou dezinfekci pro dokonalou každodenní hygienu. Kombinace působení páry se silným mácháním odstraňuje z prádla nečistoty, jako jsou roztoči, částice znečištění a škodlivé alergeny, a to až na 99,9 %, jak bylo testováno a schváleno Britskou nadací pro alergie. Z těchto důvodů je H-WASH 550 tou nejlepší volbou pro péči o vaše peřiny a deky.

4. Pečlivě je skladujte

V neposlední řadě je důležité, abyste s příchodem nového ročního období peřiny pečlivě uskladnili. Nejlepším způsobem je jejich uložení do původního obalu, který je vytvořen tak, aby je vždy uchovával v perfektním stavu. Pokud nemáte původní obal, můžete je také zabalit do obyčejného bavlněného ručníku a uložit na místo, kam nedosáhne sluneční svit a vlhkost.

To jsou naše tipy, jak udržovat peřiny v té nejlepší kvalitě co nejdéle. Teď si užijte jejich teplo a pořádně se zachumlejte.

Prohlédněte si také

Newsletter