Jak provádět údržbu pračky

null

Buben, zásuvka a filtr: víte, jak pečovat o každou část pračky? Zde je několik užitečných doporučení

Pračka je nezbytným spotřebičem, který má v domácnosti každý den nezastupitelnou úlohu, a je důležité se o ni patřičně starat, aby podávala dlouhodobě dobrý výkon a abychom měli stále čisté a voňavé prádlo. Údržba pračky je jednoduchá, bude stačit, když zabráníte tvorbě plísní, množení bakterií a usazování zbytků vodního kamene. Zde je návod, jak vyčistit všechny části pračky.

H3: Jak vyčistit buben pračky?

Buben pračky je pulzujícím srdcem spotřebiče, ale právě v něm se mohou usazovat zárodky a bakterie. Jak o něj pečovat?

  • Aby byl buben stále čistý, doporučujeme alespoň jednou měsíčně provést jeden prací cyklus naprázdno při 90 stupních. Hloubkového čištění a celkové dezinfekce docílíte přidáním jednoho sáčku 3 v 1 Care+Protect: díky trojímu účinku zahrnujícímu odmaštění, ošetření proti tvorbě vodního kamene a dezinfekci bude váš spotřebič výkonnější a prodlouží se jeho životnost.
  • Po ukončení každého pracího cyklu nezapomeňte ihned vytáhnout prádlo z bubnu pračky, aby se předešlo tvorbě plísní.
  • Kromě toho je třeba dbát na to, aby byla dvířka pračky po praní stále pootevřená, čímž se zajistí proudění vzduchu a zamezí se tak tvorbě nepříjemného zápachu.

Jak čistit vnitřní části a filtr pračky?

I filtr pračky se musí pravidelně čistit, časem může dojít k jeho ucpání zbytky pracího prostředku, ale i předměty ponechanými v kapsách jednotlivých oděvů. Filtr vyčistíte tak, že odmontujete kryt ve spodní části pračky a pomalu jej odšroubujete (nezapomeňte jej podložit něčím pro zachycení vody, která by mohla vytéci), poté jej vyčistěte a našroubujte zpět. Abyste se vyhnuli ucpávání filtru a vnitřních částí pračky, můžete použít čisticí tablety Care+Protect: jejich působení s aktivními enzymy umožňuje hloubkové vyčištění filtru a vnitřních částí pračky. Odmašťují, dezinfikují a odstraňují zbytky po praní v jediném kroku. 

Jak provádět ošetření proti tvorbě vodního kamene?

Jednou z hlavních příčin nesprávné činnosti praček jsou nánosy vodního kamene, který se může usazovat jak v zásuvce na prací prostředky, tak na vnitřních těsněních.

Při čištění zásuvky na prací prostředky postupujte podle návodu k demontáži vašeho spotřebiče a vyčistěte ji vlhkým hadříkem z mikrovlákna, v případě silného znečištění a nánosu zaschlého pracího prostředku ji na několik hodin ponořte do vody a přidejte produkt s odmašťovacím účinkem.

Pokud nainstalujete mezi vodovodní kohoutek a hadici vedoucí do pračky magnetický odstraňovač vodního kamene, můžete omezit usazování zbytků vodního kamene i ve vnitřních částech pračky. Magnetický odstraňovač vodního kamene umožňuje předcházet tvorbě nánosů a udržovat čisté topné těleso, čímž prodlužuje životnost vaší pračky. Kromě toho dochází vlivem štěpení molekul vápníku, nacházejících se ve vodě, k optimalizaci výsledků praní a tím k zajištění energetické úspory a menší spotřeby pracího prostředku.

Kromě všech uvedených rad si můžete zajistit stále voňavé prádlo tak, že do pračky přidáte parfémy, které osvěží vaše prádlo, aniž by je poškodily!

Prohlédněte si také

Newsletter