Účinné metody, jak se zbavit prachu ve vaší domácnosti

null

Na jakých místech se prach nejvíce usazuje a jaké jsou nejúčinnější postupy, jak se ho zbavit?

Prach je těkavá látka, která se do domu dostává dveřmi, okny, ale i například na botách. Dopad  to může mít nejen na váš nábytek, ale také na vzduch, který dýcháme. Abychom žili ve zdravém a čistém prostředí, je dobré znát účinné metody, jak eliminovat prach v domácnosti.

Jak nad prachem zvítězit

Úklid domu je nevyhnutelnou, ale důležitou aktivitou, která je nezbytná pro pohodlné prostředí pro vás a vaše blízké. Prach není jen na místech, kde ho vidíte, jako je nábytek a police, ale objevuje se i tam, kde by vás nikdy nenapadlo ho hledat.

Jakmile se k úlidu a utírání prachu dostanete, nezapomeňte zkontrolovat i tato místa:

  • soklové lišty;
  • horní okraj poslední řady dlaždic;
  • zárubně (kromě horní části dveří);
  • okenní rámy;
  • síťky proti hmyzu;
  • okenice a parapety;
  • radiátory;
  • osvětlení;
  • rámy obrazů

Bezdrátový vysavač vám pomůže odstranit prachu i z těchto špatně přístupných míst. Spolu s vysavačem je k dispozici různé příslušenství, které se přizpůsobí místu, které potřebujete vysávat.

Tipy, jak usazování prachu ve vaší domácnosti předcházet

Pokud chcete zabránit usazování prachu a ušetřit čas strávený jeho utíráním, vybavte svůj dům či byt menšími, lehkými koberci a syntetickými závěsy, které zabraňují hromadění prachu.

Polštáře, prostěradla, přikrývky a prošívané přikrývky mějte dobře uklizené. Pozornost si zaslouží I vaše matrace: podložka na matraci UltraMatt je ideálním produktem pro udržení zdravého prostředí pro vás i vaši rodinu. Pomůže také vysavač Ultra Vortex, který díky turbo kartáčku a UV lampě odstraní roztoče ze všech matrací a čalounění, stejně tak bakterie a alergeny.

Pamatujte, že prostěradla a povlaky na polštáře je nutné prát a měnit jednou týdně v zimě a dvakrát týdně v létě, přikrývky alespoň jednou za měsíc.

Dřevěný či jiný nábytek a dekorace je dobré otírat hadříkem, ideálně elektrostatickým hadříkem z mikrovláken, který je speciálně navržen tak, aby účinně zachytil i ty nejjemnější a nejodolnější prachové částice, aniž by poškrábal povrch. U podlah zvolte vysoce výkonný vysavač

See Also

Newsletter