Jak si pořídit domácí zahrádku s microgreens

null

Jedinečný prostor v domácnosti

Pořízení malé, nádherné zahrádky na pěstování microgreens u vás doma je jednodušší, než jste si mysleli! Můžete si vytvořit jedinečný zelený prostor jak pro chvíle relaxování, tak pro pěstování vlastních microgreens, které jsou vždy čerstvé a připravené ke konzumaci.    

 

Rostliny jsou vždy dobrý nápad

Hlavní výhodou domácí zahrádky s microgreens je samozřejmě možnost pěstovat si vlastní biozeleninu bez skutečného venkovního prostoru. Ale představuje také ideální způsob, jak relaxovat a užívat si chvilky s rodinou uvnitř jedinečného zeleného prostředí. Seznamte se s našimi tipy, abyste mohli mít zdravé saláty po celý rok.

 

Všechny výhody microgreens

Microgreens jsou v podstatě mladé zeleninové výhonky: malé rostlinky patřící někam mezi klíčky a mladé rostliny. Díky svému půvabnému vzhledu a aromatické vůni jsou velmi oblíbeným doplňkem každého receptu, zejména na saláty, sendviče a tortilly, ale tato mladá zelenina je také dokonale vhodná pro zdravou dietu kvůli koncentraci živin, která je až 40krát vyšší než u dorostlých rostlin!

 

Jak si pořídit zahrádku s microgreens

Domácí pěstování microgreens je velmi snadné a nevyžaduje žádné speciální vybavení, ani znalosti o zahradničení: potřebujete jen truhlík, semena své oblíbené zeleniny, zahrádkářskou zeminu a… jasné světlo!

Prvním krokem je příprava semen: chcete-li podpořit rychlé vyklíčení, můžete je přes noc namočit do teplé vody.

Druhým krokem je příprava zeminy pro klíčení: stačí ji znovu zvlhčit, potom pokropit teplou vodou a míchat, dokud nebude rovnoměrně provlhčená.

Třetím krokem je setí semen: všechny je nasypte na povrch zeminy a zatlačte (jen trochu!). Od tohoto okamžiku je třeba semena každý den zalévat. Můžete použít rozprašovací láhev, aby byla semena rovnoměrně zalitá a nevyplavila se. Pamatujte: semeno by nemělo nikdy vyschnout, proto je denně kontrolujte a nakonec zakryjte truhlík vlhkou látkou. 

Čas sklizně! Až budou vaše microgreens připravené ke sklizni, nůžkami je opatrně odstřihněte těsně nad zeminou a můžete začít přemýšlet, v jakém chutném pokrmu je použijete. 

 

Zdroj vody

Stejně jako mnoho jiných rostlin a zeleniny potřebují microgreens velkou spoustu vody. Ideální příležitost pro ekologické řešení s nulovým odpadem: sušička Hoover AXI je vybavena speciální nádrží na vodu. Tuto vodu můžete spotřebovat ve své domácí zahrádce s microgreens, stačí ji jen přefiltrovat. Vaše rostliny nepotřebují vodu? Použijte vodu z nádrže myčky AXI k úklidu domácnosti! Vždy existuje nějaké řešení, jak se vyhnout plýtvání a žít ekologicky.

See Also

Newsletter