Zimní úklid domácnosti a jak na něj

null

Prožijte zimu v teple domova! Zde jsou 3 jednoduché rady, jak dát rychle domov do pořádku.

Zima právě začala, a tak nás nepřekvapuje, že většina z nás bude trávit převážnou část volného času doma. A právě teplo našich domovů nám pomůže překonat nízké teploty. Je ale důležité vědět, jak domácnost uspořádat, abychom si ji mohli užívat v maximálním pohodlí a nádheře. Úklid, čištění, třídění, rovnání... někdy se zdá, že je to příliš náročné, ale se dobrými tipy a pomocníky bude úklid hračka! Ale teď už žádné další řeči - zde jsou 3 jednoduché tipy, jak strávit příjemnou zimu ve vašich uklizených domovech-

Uklízet celou domácnost najednou je lepší než jen jednu místnost

Je lepší uklízet celý dům či byt, než si jej rozdělovat na jednotlivé místnosti. Například pokud je úkolem nejprve utřít prach, doporučujeme jej utřít v celém domě, nikoliv uklidit celou kuchyň, pak koupelny a nakonec ložnice. Tak bude vše mnohem lehčí a zabere to méně času! Než se však pustíte do úklidu, využijte důležitou radu: otevřete všechna okna a nechte domácnost několik minut vyvětrat. To je nejlepší způsob, jak s úklidem začít .

Vyčistěte všechny plochy

Na rovných plochách, jako je kuchyňská linka nebo jídelní stůl, se mohou rychle usazovat nečistoty. Nejdříve se postarejte o to, aby byly všechny plochy čisté. Doporučujeme vsadit na tyčový vysavač Hoover HF9. Díky kartáči 2v1 je ideální pro čištění všech povrchů a pro dosažení i těch nejméně přístupných míst. Až budete mít vše uklizené a čisté, využijte trik, jak nepořádku bránit preventivně: doprostřed stolu položte květinové aranžmá nebo ubrus s prostíráním. Členové domácnosti si na něj poté nebudou odkládat tolik věcí, které tam zkrátka nepatří.

Pryč s tím, co nefunguje

Zbavte se všeho, co nefunguje nebo již dosloužilo. Samozřejmě je důležité recyklovat, a tak věci, které již nepotřebujete, mohou najít novou funkci jinde. Stejně důležité ale je, abyste nepotřebné věci nehromadili, protože to ubírá na útulnosti domova. Takže: stará deka potřebuje záplatu? Můžete ji vyspravit a hřát se s ní za chladných zimních nocí. Staré rádio už nefunguje? Je nepravděpodobné, že by se to dalo opravit, a proto... pryč s ním!

V zimě můžete svému domovu dodat skutečnou útulnost! Důležité je připravit se na úklid a čištění správným způsobem, a to sice s dokonalými parťáky pro úklid v podobě vhodných pomůcek a kvalitních spotřebičů!

Prohlédněte si také

Newsletter