Mohu dávat vlnu do sušičky?

null

Péče o vlnu

Vlna se obvykle považuje za neobyčejně citlivý materiál, který má tendenci srážet se během cyklu praní nebo sušení. To ale neznamená, že se zimní oblečení nedá sušit v sušičce - tuto možnost oceníte zejména v průběhu zimních měsíců.

Zde najdete několik užitečných tipů, jak bezpečně sušit vlněné prádlo v sušičce.

Zkontrolujte štítek

Spousta vlněného oblečení se dnes vyrábí pomocí speciální technologie zpracování vlny, která umožňuje sušení v sušičce bez rizika sražení. Tuto informaci můžete snadno najít na štítcích oděvů. Pamatujte, že před jakýmkoliv procesem je nutné vždy zkontrolovat pokyny uvedené na štítku od výrobce.

Jemné zacházení

Lidé se často domnívají, že příčinou srážení vlny je teplo. Samotná vysoká teplota vaše svetry nepoškodí; za mokra a tepla se drobná očka pleteniny rozevřou a během pohybu se propojí, takže ke srážení vlastně dochází při nadměrném pohybu ve vlhkém stavu za horka. Nejlepší je nastavit jak nízkou teplotu, tak krátký čas. Můžete použít cyklus pro jemné prádlo nebo vlnu, pokud je jím spotřebič vybaven.

Menší náplň

Sušení je vždy lepší s menším množstvím prádla, což platí zejména pro vlnu. Plná sušička znamená nejen delší dobu sušení (a nejspíš také cykly navíc), ale rovněž způsobí, že prádlo se proplete, což rozhodně neprospěje vašim zimním svetrům.

Také můžete použít míčky do sušičky; jedná se o malé míčky z vlny nebo plastu, které můžete vložit do sušičky, aby se prádlo lépe provzdušnilo, omezil se statický náboj a zkrátila se doba sušení.

Vyprázdněte sušičku

Po skončení sušení je nutné, abyste ihned vyprázdnili celou sušičku. Jakmile cyklus skončí, buben se přestane otáčet a prádlo zůstane ležet na místě. Vrchní kusy zatěžují prádlo pod ním a zbytkové teplo může vést ke vzniku záhybů nebo k poškození.

Proto překonejte lenost a prádlo náležitě uložte.

Sušička Hoover H-DRY 500 je vybavena až 9 speciálními programy, které se postarají o vaše prádlo s těmi nejlepšími výsledky. Pomocí dálkového ovládání můžete navíc sledovat stav sušičky, ať jste kdekoli, a po skončení cyklu dostanete oznámení, takž již nikdy nezapomenete na prádlo uvnitř. Více informací!

Prohlédněte si také

Newsletter