Jak ušetřit elektřinu v domácnosti: tipy na léto

null

V létě a s rostoucími teplotami se může dlouhodobé používání domácích spotřebičů, jako je chladnička a klimatizace, výrazně projevit na účtech za spotřebu. Zjistěte všechny tipy, jak ušetřit elektřinu a osvojit si ekologičtější a šetrnější životní styl

Přichází léto a najednou se zvyšují účty. Dalo by se říci, že je to nevyhnutelné, protože pocit horka nás vede k nižší teplotě a spotřebováváme více vody než obvykle.

Přitom stačí jen několik kroků, abyste snížili náklady, aniž byste museli obětovat pohodlí. Zde je návod, jak ušetřit elektřinu!

Udržitelné letní tipy: jak ušetřit elektřinu v domácnosti

Pro snížení nákladů a spotřeby je nezbytné dodržovat správné udržitelné postupy, a to bez ohledu na to, jaké spotřebiče se denně používají.

 • Nenastavujte příliš nízké teploty u klimatizace a preferujte režim odvlhčovače, abyste eliminovali vlhkost, která zvyšuje vnímání tepla.
 • Pokud není klimatizace potřeba, upřednostněte čističku pro osvěžení vzduchu.
 • Nepřevlékejte se příliš často a používejte oblečení vhodné pro letní teploty, snižte počet praní.
 • Rozhodněte se pro denní nákupy, abyste nepřeplnili ledničku a udrželi ji čerstvou.
 • Osprchujte se vlažnou vodou, abyste zabránili tvorbě páry a zvýšené vlhkosti.
 • Ozdobte vnitřek i vnějšek domu zelenými rostlinami, které pomáhají stínit dům a absorbovat teplo a vlhkost prostřednictvím listů.

Jak doma ušetřit elektřinu, aniž byste se museli vzdát spotřebičů

Bez elektrických spotřebičů se určitě neobejdeme, ale můžete se řídit těmito praktickými radami, abyste je používali každý den bez zbytečného plýtvání elektřinou.

Zde je seznam akcí, kterými se můžete v létě řídit:

 • Pokud jsou vaše spotřebiče zastaralé, doporučujeme je vyměnit. Udržování nefunkčních spotřebičů v domácnosti pouze zvyšuje náklady na vyúčtování.
 • Prádlo perte pomocí programů s nízkou teplotou maximálně 30° nebo 40°.
 • Chladničku nenechávejte v blízkosti sporáku nebo jiných zdrojů tepla,, aby se zbytečně nezahřívala.
 • Oblíbené chytré a ovládané spotřebiče. Když nejste doma, můžete je vypnout a zkontrolovat jejich skutečnou denní spotřebu.
 • Zajistěte si pomoc s připojením aúdržboučistěte filtry a používejte kvalitní produkty, jako je například přípravek proti usazování vodního kamene a odstraňování ledu Care+Portect, které snižují znečištěnía snižují spotřebu.

Pro snížení nákladů je důležité nejen jak, ale také kdy. Jaké jsou časové intervaly pro úsporu elektřiny? Rozhodně ve večerních hodinách, od 19.00 do 23.00, kdy je cena elektřiny levnější.

Pro úsporu energie zvolte třídu A společnosti Hoover

A nakonec nejdůležitější tip, který vám ušetří nejvíce peněz, energie a času: vybírejte spotřebiče třídy A.

Společnost Hoover nabízí řadu spotřebičů nejvyšší kvality a nejvyšší účinnosti, jako jsou pračky, které snižují spotřebu nejméně o 51 % ve srovnání se spotřebiči třídy G.

To ale není všechno: Spotřebiče Hoover třídy A snižují vaši uhlíkovou stopu protože vypouštějí do životního prostředí méně škodlivých plynů, a pomáhají tak svým malým dílem chránit životní prostředí.

Využívejte elektřinu uvědoměle a pomáhejte chránit životní prostředí tím, že investujete do spotřebičů třídy A!

Prohlédněte si také

Newsletter