Jak ušetřit na účtech v domácnosti

null

Sbohem léto, vítej podzime

Podzim je téměř před námi a my přejdeme od vypínání ventilátorů a klimatizací k zapínání topení. Mnohé z nás trápí neustále rostoucí účty, a proto již nyní přemýšlíme o alternativních řešeních, jak přečkat zimu a neutrácet příliš mnoho peněz za účty. Existuje však mnoho triků, jak ušetřit za plyn, můžeme je nazvat malými triky, které vám pomohou mít teplou a levnou zimu.

Výběr vysoce účinných spotřebičů

Výběr spotřebiče třídy A je bezpochyby první věcí, kterou je třeba udělat pro úsporu peněz. Společnost Hoover nabízí řadu přístrojů nejvyšší kvality a nejlepší účinnosti v energetické třídě A, které snižují spotřebu a pomáhají šetřit peníze, energii a čas a zároveň respektují životní prostředí. Například pračky Hoover třídy A snižují spotřebu nejméně o 51 % ve srovnání se spotřebiči třídy G. Protože spotřebovávají méně vody a energie, jsou z energetického hlediska efektivní.

Výběr kondenzačního kotle

Kondenzační kotel je vynikajícím řešením pro snížení nákladů. Tento kotel je technologické zařízení, které může vést k úspoře plynu přibližně o 30 %. Kondenzační kotel je navíc šetrný k životnímu prostředí, protože teplota vylučovaných spalin je nižší než u tradičních kotlů.

Vyměňte staré příslušenství, abyste eliminovali průvan

Typ oken a dveří, které máme v domě, může mít opravdu velký vliv. Aby bylo v domě chladněji a nerozptylovalo se teplo, ideální by bylo zvolit příslušenství, které zaručuje tepelnou izolaci. Na druhou stranu, pokud není možné, abyste tento výdaj splnili, je užitečné aplikovat na dveře a okna prostředky pro eliminaci průvanu.

Tipy pro vaření

Existuje mnoho způsobů, jak ušetřit trochu plynu i při vaření. Prvním z nich je vaření v páře, které umožňuje připravovat více jídel na jednom sporáku. Při tomto typu vaření lze udržovat nižší plamen a ke konci vaření jej lze dokonce vypnout, protože se o dokončení procesu postará pára. Může to znít zvláštně, ale dalším způsobem, jak ušetřit za plyn, je vaření s vypnutými hořáky. Když chcete například připravit těstoviny, přiveďte vodu k varu, vhoďte těstoviny, přikryjte hrnec pokličkou a vypněte oheň a pokračujte ve vaření podle uvedených časů.

Tepelná čerpadla

Dalším výhodným řešením jsou tepelná čerpadla. Jedná se o systém, který odebírá teplo z přírodního zdroje, jako je vzduch, voda nebo půda, a dopravuje ho do domu a vrací zpět ve formě tepla přes výměník. Energetická účinnost těchto zařízení umožňuje dosáhnout značných úspor. Ve skutečnosti nám může zaručit úsporu energie v rozmezí 40 až 70 %. Před instalací tepelných čerpadel je však nutné se ujistit a informovat se u odborníků v oboru, zda je váš dům vhodný.

Prohlédněte si také

Newsletter