Jak vařit v páře v troubě? Tipy a triky na přípravu lehkých krémových polévek s podzimní příchutí

null

Podzim znamená jediné: krémové polévky. Na zahájení sezóny není nic lepšího, než si připravit uklidňující polévku se sezónní zeleninou. Jak je vyrobit v lehké verzi? V páře!

Podzim je plný lahodné zeleniny, se kterou se dají vytvořit chutné a sezónní pokrmy: dýně, nesporná královna zimních měsíců, ale také artyčoky, pórek, celer a černé zelí. Velmi pestrý mix, ze kterého vytvoříte  objímající krémové pochoutky, kterými můžete hýčkat mlsné jazýčky.
Trik, jak uvařit polévky v odlehčené verzi, je připravit si zeleninu v páře, což je výborný způsob, jak po létě obnovit správné návyky (včetně jídla).

Výhody vaření v páře

Ze všech způsobů vaření  je  bezpochyby preferován způsob vaření v páře. Vaření v páře je ve skutečnosti jedno z nejzdravějších, protože umožňuje vařit jídlo bez přidání dalších přísad bohatých na tuk, jako je olej nebo máslo. Právě z přehřívání těchto dvou složek se pro naše tělo uvolňují nezdravé látky. Naproti tomu s párou se potraviny vaří pouze působením tepla a nutriční vlastnosti potravin zůstávají nezměněny. Ve skutečnosti je hlavním přínosem vaření v páře právě toto: možnost konzumace vařené zeleniny, při zachování všech vitamínů a minerálních solí, na které je bohatá.

Vaření zeleniny v páře: jak na to?

Prvním krokem při vytváření lehkých podzimních krémových polévek je vaření zeleniny. Teprve poté, co jsou dobře uvařené a měkké, lze vlastně vše rozmixovat ponorným mixérem do dokonalé konzistence.

K vaření v páře nepotřebujete parní hrnec, naopak! Nejlepší možnost? Parní trouba. Bude tedy stačit využít této možnosti v těch nejavantgardnějších troubách, jako je H-OVEN 500 STEAM PLUS která vám díky svým exkluzivním funkcím umožní snadno připravit chutnější a zdravější recepty!

Jak parní trouba Hoover funguje?

Vaření v páře v troubě šetří spoustu času a optimalizuje spotřebu energie. Ale jak funguje? Parní trouby Hoover jsou vybaveny speciální přihrádkou pro umístění  vody. Trouba poté automaticky zvolí režim „pára“ a použije uvolněné teplo k vaření různých potravin. Kromě toho bude u pecí Hoover možné sledovat stav vaření přímo z vašeho smartphonu díky speciální aplikaci

Abyste si byli jisti, že s parní troubou Hoover získáte vždy profesionální výsledky, dbejte pouze na správnou údržbu spotřebiče. Například pomocí odmašťovače trouby z řady Care+Protect, lze odstranit nečistoty ze všech povrchů trouby a je účinný i při pokojové teplotě.

Tajemstvím dobré krémové polévky je proto vaření zeleniny.. Nejlepší způsob, jak získat zdravé polévky, je proto vařit ji v parní troubě. A teď, když znáte trik tohoto řemesla, nezbývá vám nic jiného, ​​než jej uvést do praxe v kuchyni!

Prohlédněte si také

Newsletter