Jak vyčistit chladničku před dovolenou

null

Význam čisté a dezinfikované chladničky

Čištění chladničky je nezbytné a je třeba ho provádět pravidelně, zejména před letní dovolenou, během níž nebudete dlouho doma. Prošlé potraviny nebo zapomenuté potraviny v chladničce mohou být také nebezpečné pro naše zdraví. Věděli jste, že vaše chladnička může skrývat více než 8000 bakterií na centimetr čtvereční? Mnoho z nich není nebezpečných, ale některé mohou způsobit otravu jídlem. Pokud dodržíte správný postup, lze čištění chladničky provést ve velmi krátkém čase. Podívejme se společně na několik jednoduchých návrhů, jak provést dokonalý úklid.

První krok: úklid

Nejprve vytáhněte zástrčku ze zásuvky a chladničku vyprázdněte. Bude se vám snáze čistit. Vsadíme se, že v některém koutě najdete spoustu zbytků jídla nebo prošlých potravin, které jste zapomněli. Tato fáze by vám také mohla pomoci snížit množství potravin, které vyhodíte, například při přípravě pokrmů, na které použijete zbytky jídla. Po vyprázdnění chladničky vyjměte zásuvky a police a namočte je nebo je dejte umýt do myčky . Nyní, když je vaše chladnička konečně zcela prázdná, můžete přistoupit k čištění vnitřní části. Potřebujete pouze gumové rukavice a můžete si vybrat mezi prostředkem na nádobí nebo přírodnějšími produkty, jako je ocet, citron, jedlá soda nebo marseillské mýdlo. 

Prostředek na mytí na nádobí

Stačí použít houbičku a prostředek na mytí na nádobí k vyčištění vnitřku chladničky a těsnění (ta jsou velmi důležitá) a pak je jen důkladně omýt vodou a vysušit.

Ocet

Ocet je jednou z nejznámějších přírodních domácích metod čištění. Je totiž ideální nejen k čištění a odmašťování povrchů, ale také k dezinfekci a odstraňování bakterií. Jediné, co musíte udělat, je připravit roztok vody a octa a vyčistit jím vnitřek chladničky pomocí měkkého hadříku. V případě odolných skvrn použijte čistý ocet. Nezapomeňte na dokonalé vysušení.

Citrón

A jsme u další přírodní domácí metody. Kyselina citronová je neuvěřitelný přírodní dezinfekční prostředek a skvěle odstraňuje nepříjemné pachy. Stejně jako v případě octu si připravte roztok z vody a citronu a použijte ho k čištění chladničky.

Jedlá soda

Směs jedlé sody a vody je ideální pro čištění všech typů povrchů, dokonce i chladničky. Při přípravě směsi můžete zvolit její konzistenci úpravou dávek vody a sody. Hustší konzistence je ideální pro odstraňování obtížných skvrn a plísní.

Marseillské mýdlo

Marseillské mýdlo je dobrý mycí prostředek a má neuvěřitelnou vůni. Chcete-li vyčistit chladničku, rozmělněte mýdlo na vločky, rozpusťte je v horké vodě a takto je připraveno k použití.

Aby byla chladnička vždy čistá a uklizená, je v neposlední řadě nutné potraviny pečlivě skladovat a udržovat je v dobrém stavu. Chladnička H-FRIDGE 700 je díky své chladicí zóně a salátové přihrádce s teleskopickými lištami nejlepší volbou pro kontrolu stavu ovoce a zeleniny. Prohlédněte si sortiment Hoover.

Prohlédněte si také

Newsletter