Jak zkrátit úklid domu o polovinu

null

Vždy uklizený dům

Při úklidu domácnosti se zdá, že tato práce nikdy neskončí. Jakmile dokončíte jednu domácí práci, objeví se další a tak to jde dále, dokud nestrávíte celý den ve snaze mít všechno dokonale čisté. Každý z nás by rád věnoval těmto činnostem méně času a trávil více času s rodinou nebo tím, co má rád.

Proto jsme připravili několik užitečných tipů, které vám zajistí čistou domácnost bez nutnosti úklidového maratonu, který se každý týden opakuje.

Po troškách a často

Postupný úklid je jednou z nejužitečnějších metod, když chcete zkrátit čas strávený úklidem. Můžete například otřít pracovní desku a odklidit drobky po vaření, nebo otřít zubní pastu žínkou, když si čistíte zuby. Tyto malé úkony zaberou jen pár minut a omezí hromadění nečistot, prachu a špíny v domě, což vám ušetří trochu času při důkladném úklidu.

Vytvořte si harmonogram

Není nutné vměstnat veškerý úklid do jediného dne. Rozdělte si úklid na malé úkony a vytvořte si harmonogram prací, které byste měli dělat každý den, jednou za týden nebo jednou za měsíc. Jestliže začnete dělat trochu práce každý den, úklid se brzy změní v rutinu místo dříny a bude snazší si udržet nad vším kontrolu. Do harmonogramu můžete také zapojit celou rodinu, takže se bude jednat o společně prováděnou činnost, která naučí děti odpovědnosti.

Shora dolů

Prach se snadno pohybuje po domě, takže když začnete uklízet nějakou místnost, nezačínejte odzdola; když zametete podlahu a potom utřete stůl, všechen prach a nečistoty spadnou na podlahu a budete ji muset uklízet podruhé. S utíráním prachu začínejte shora, například z lamp, rámů obrazů a žaluzií, a potom pokračujte směrem dolů.

Zkuste to s párou

Čištění povrchů párou přináší skvělé výsledky. Vysoké teploty značně zvyšují účinnost čištění, takže nebudete muset opakovaně drhnout stejnou skvrnu, aby zmizela. Vysoká teplota páry navíc pomáhá omezovat růst bakterií a plísní a odstraňuje z povrchů v domácnosti všechny zachycené znečišťující látky, takže budete mít naprosto bezpečné a sterilní prostředí.

Vysavače Hoover H-FREE 300 HYDRO a H-FREE 500 HYDRO PLUS představují ideální volbu pro zrychlení úklidu. Díky hubici Hydro 2v1 a výkonu 80 W vysavač zároveň vysává a myje, což zaručuje vynikající výsledky za polovinu času. 

Prohlédněte si také

Newsletter