Jak změnit šatník z léta na podzim

null

Podzim je tady a s ním přicházejí také bundy, kabáty a svetry, šály a deky. Změna šatníku z letního na podzim není vždy snadná. Stejné množství oblečení, ale mnohem větší objem. Jak tedy nejlépe uspořádat šatní skříně, aby nám zbylo to správné místo pro zimní oblečení? Zde je několik triků pro dokonalou změnu sezóny.

Vybavení 

Než začnete vyklízet šatník a zásuvky, vybavte se vším, co potřebujete k uskladnění oblečení a letního prádla, jako jsou krabice, vakuové pytle, prostředky proti molům (nezbytně nutné), štítky na označení krabic a čisticí prostředky na šatník.

Vyprázdněte skříň

Jakmile shromáždíte vše potřebné, je čas svléknout letní oblečení, vyprat ho a uložit do krabic, případně rozdělit na domácí prádlo, šaty, kostýmy a oblečení k moři. Nezapomeňte, že tajemství dokonalé změny sezóny je v uspořádanosti. Pak použijte štítky, které na krabice připevníte, abyste snadno našli, co hledáte. Vyprázdnění šatníku je vždy dobrou příležitostí k provedení kompletní kontroly, abyste vyřadili povlečení nebo oblečení, které je obnošené nebo které už nesedí. Jakmile je skříň prázdná, vyjměte výrobky, důkladně je vyčistěte a do ramínek a zásuvek umístěte prostředky proti molům.

Vítáme podzimní oblečení

Je velmi důležité věnovat pozornost tomu, jak je podzimní oblečení uloženo ve skříni. Zabírá mnohem více místa než to letní, a proto je třeba pečlivě vybírat, jak a které kousky skládat a které věšet, které dávat do zásuvek a které ne. Tímto způsobem budete mít vždy vše v dokonalém pořádku, abyste zbytečně nezabírali místo. Šaty, sukně, saka a kabáty zavěste, zatímco na svetry, pulovry a kalhoty upřednostněte zásuvky. Nezapomeňte věnovat pozornost také doplňkům. Existují doplňky, které jsou ryze letní. Nenechávejte je jen tak z lenosti ve skříni, ale uložte je do krabic spolu s ostatním oblečením, abyste uvolnili místo pro rukavice, čepice a zimní šály.

Změna sezóny vždy nějakou dobu trvá. Můžete si vybrat, zda ji chcete provést v jednom dni, nebo v několika krocích. Rada na závěr? Aby to nebyla taková nuda, pusťte si svůj oblíbený playlist a uvidíte, že mezi jednotlivými tóny budete mít práci hotovou raz dva!

Prohlédněte si také

Newsletter