Jarní úklid: ucelený průvodce

null

Radostný jarní úklid

Po roce je tu znovu. Zima je konečně za námi, s jarem se začíná oteplovat a nastává čas na kompletní a důkladný úklid domu, abychom přivítali nové roční období.

Jarní úklid znamená spoustu úsilí, ale také je to příležitost uklidit ta místa v našich domovech, která po zbytek roku zanedbáváme, uspořádat si domácnost a zbavit se nepotřebných věcí. Výsledek rozhodně stojí za to: útulnější a zdravější domov.

Zde jsou naše tipy, jak se snadno a účinně vypořádat s jarním úklidem.

Začněte plánem

Prvním krokem, který byste měli udělat při přípravě na důkladný úklid, je plánování. Když budete mít všechno pod kontrolou, usnadní vám to celou práci a nenecháte se rozptylovat vedlejšími úkoly. Začněme stanovením priorit: vytvořte si seznam toho, co je třeba udělat a co byste rádi udělali. Také si můžete vytvořit kontrolní seznam s různými činnostmi pro jednotlivé místnosti. Pak budete mít všechno pod kontrolou a nebude hrozit, že vynecháte nějaká místa.

Krabice na probírání

Až budete procházet celý dům nebo byt, vezměte sebou nějaké krabice nebo pytle na odpadky a použijte je k uspořádání a probírání věcí v jednotlivých místnostech. Doporučujeme je rozdělit: jedna krabice na věci, které chcete věnovat, jiná na haraburdí a další na předměty, které je třeba přemístit, protože patří do jiné místnosti.

Vyberte si správné vybavení

Všechno bude snazší, když na každou práci při úklidu použijete to nejvhodnější vybavení. Také dosáhnete lepších výsledků. Vždy se doporučuje univerzální úklidové vybavení, protože vám ušetří spoustu úložného prostoru. Například látky z mikrovláken lze používat k utírání prachu a čištění téměř všech povrchů, navíc se potom snadno perou. Dalším užitečným vybavením je vysavač typu dva v jednom. Umožní vám zkrátit úklid, protože současně vysává a umývá, odstraňuje jak prach, tak nečistoty a dezinfikuje povrchy za dobu o polovinu kratší než s tradičním vysavačem.

Bavte se

Jarní úklid nemusí být nutně nudná a únavná práce. Můžete zapojit celou rodinu a nechat děti, aby pomáhaly s malými úkoly jako utírání prachu nebo stlaní postelí. Tím se všechno urychlí a každý v domě bude po celý rok více dbát na udržování čistého a uspořádaného prostředí.

S vysavačem Hoover H-FREE 500 HYDRO PLUS můžete dokonale uklidit celý dům či byt za polovinu času. Při použití hubice Hydro H-LAB 2v1 vysavač současně vysává a umývá, což zaručuje důkladné vyčištění všech typů podlah. 

Celý úklid můžete provést v pouhých čtyřech krocích: začněte povrchy nad podlahou, pokračuje vysáváním koberců a potom naplňte nádrž na vodu roztokem vody a čisticího prostředku, aby se navlhčil Hydro váleček a mohli jste současně vysávat a umývat tvrdé podlahy.

Prohlédněte si také

Newsletter