Běžná údržba domácích spotřebičů pro zlepšení jejich výkonnosti a životnosti

null

Péče o domácí spotřebiče

Máme stále méně času a domácí spotřebiče se staly nepostradatelnými spojenci při udržování našich domovů. Asi bychom si jen stěží dokázali představit den bez jejich drahocenné pomoci s takovými činnostmi, jako jsou praní a sušení oděvů, mytí nádobí a vaření. Zřejmě bude správné používat je náležitým způsobem a provádět pravidelnou údržbu, aby nám déle vydržely bez poškození.

Zde je několik tipů, jak používat domácí spotřebiče co nejlépe a prodloužit jejich životnost.

Nepřetěžujte je

Pro veškeré domácí spotřebiče platí jedno obecné pravidlo: zamezte přetěžování, jinak by musel spotřebič pracovat více, aby přinesl požadovaný výsledek. Například naplnění chladničky příliš velkým množstvím potravin by mohlo způsobit, že kompresor bude muset běžet déle, aby udržel správnou teplotu potravin a nápojů. To by mohlo vést nejen k nedostatečnému chlazení, ale také ke spálení chladničky. Totéž platí pro pračku: příliš mnoho prádla v bubnu znesnadní šíření vody a pracího prostředku, což znamená, že se zvýší potřebný výkon pračky pro dosažení nejlepšího výsledku.

Co dělat a čemu se vyhnout

Při používání domácích spotřebičů pamatujte na dodržování základních pravidel pro konkrétní spotřebiče. Například do mikrovlnné trouby byste neměli nikdy dávat kovové náčiní ani papírové sáčky a uzavřené nádoby, aby se předešlo výbuchu. Totéž platí pro pračku. Než naplníte buben, nezapomeňte zkontrolovat kapsy a vyndat veškeré předměty, které by mohly pračku poškodit.

Udržujte je v čistém stavu

Pravidelné čištění značně přispívá k tomu, aby vám domácí spotřebiče vydržely déle. Možná si myslíte, že spotřebiče určené k čištění se čistí samy, ale to není tak úplně pravda. Ve skutečnosti se mohou nečistoty hromadit a tím spotřebičům znesnadňovat práci. Čištění prospěje myčkám, pračkám i troubám. Zlepší jejich účinnost, umožní jim fungovat efektivněji a zároveň zabrání škodám, které by mohly vyžadovat větší opravy.

Dodržujte návody k údržbě 

Zní to jednoduše, ale víme, že většina z nás prostě odloží návody k údržbě na nějaké odlehlé místo v domě a zapomene na ně. Proto společnost Hoover vyvinula jedinečnou aplikaci hOn určenou k tomu, aby vylepšila vaši práci s domácími spotřebiči prostřednictvím bohatého obsahu. Najdete v ní mimo jiné užitečné tipy pro údržbu, které vám pomohou pečovat o spotřebiče jako H-WASH 500, H-DRY 500 nebo H-PURIFIER 700. Budete moci kontrolovat stav svého spotřebiče, spouštět cykly automatického čištění, přistupovat k systematickým návodům a získávat aktualizace naprogramované údržby.

Prohlédněte si také

Newsletter