Kolik vody spotřebuje myčka nádobí?

null

Kolik vody spotřebuje myčka nádobí? Jak mohu snížit spotřebu energie? Používat myčku nádobí a zároveň chránit planetu se nijak nevylučuje – stačí si vybrat správný model a dodržovat několik ekologických rad.

Je všeobecně známo, že myčka nádobí je v anglických rodinách jedním z nejoblíbenějších a nejoceňovanějších spotřebičů, protože šetří čas, je mnohem hygieničtější a účinnější než ruční mytí a pomáhá udržovat nádobí v pořádku a čistotě. A jaký je její dopad na životní prostředí? Pro udržitelnější způsob života je důležité vědět, kolik vody a energie spotřebuje vaše myčka nádobí a jak lze omezit plýtvání.

Je ruční umývání lepší? Zde je uvedena spotřeba vody v myčce nádobí

Mnoho lidí si myslí, že ruční mytí nádobí je ve srovnání s myčkou mnohem udržitelnější a má nižší spotřebu vody. Je to ale pravda?

Myčka nádobí obecně pomáhá šetřit množství spotřebované vody: pokud byste stejné množství nádobí myli ručně, vyplýtvali byste více litrů vody – zejména pokud nádobí umýváte pod tekoucí vodou.

Proto je pro životní prostředí jistě rozumnější zvolit myčku nádobí. Ve skutečnosti vše závisí na samotné myčce, na její kapacitě, na délce cyklu, na technologii mytí a konečně i na energetické třídě.

Pokud chcete před nákupem myčky nádobí zjistit více informací o její skutečné úspornosti porovnáním s méně účinnými modely na trhu, můžete použít nástroj Youreko - náš energetický certifikátor, který vám ukáže, kolik byste mohli ušetřit na základě její spotřeby.

Jak mohu snížit spotřebu vody v myčce nádobí? Tipy pro udržitelnost

Nyní, když už víte, že pokud chcete žít ekologičtějším způsobem života, je myčka nádobí vaším přítelem, přinášíme několik tipů, jak mýt nádobí a sklo ještě šetrnějším způsobem.

  • Myčku zcela naplňte: dbejte abyste myčku naplnili do posledního místa. Umyjete tak více nádobí v jednom cyklu. 
  • Neoplachujte nádobí před mytím, pouze odstraňte zbytky jídla ubrouskem a vyhoďte je do bioodpadu.
  • Zvolte správný mycí cyklus: rychlý, ekologický nebo standardní, podle množství a typu nádobí a jeho znečištění. Jak dlouho trvá jeden cyklus myčky nádobí? To je různé. Může trvat od 29 minut do 4 hodin.
  • Odstraňte vodní kámen: je vědecky prokázáno, že vodní kámen má vysokou izolační schopnost, a pokud se v myčce usazuje, snižuje její účinnost a zvyšuje spotřebu energie. Věděli jste například, že i 2 mm usazeného vodního kamene mohou způsobit až o 15 % vyšší spotřebu energie a s každým milimetrem vodního kamene se zvyšuje množství odpadu o 7/10 %? Jako prevenci proto používejte dezinfekční odstraňovač vodního kamene, například Care+Protect a dále snižte spotřebu energie.

Myčka nádobí třídy B: jak moc můžete snížit dopad na životní prostředí? 

Mluvíme-li o úsporách energie, je pro snížení množství odpadu a emisí CO2 zásadní vybrat si moderní myčku nádobí a najít energeticky co možná nejúčinnější model.

Například H-DISH 700, vestavná myčka nádobí Hoover třídy B, je jednou z nejlepších myček na trhu z hlediska energetické účinnosti a výkonu.
Díky aplikaci hOn budete mít navíc ve svém chytrém telefonu vždy k dispozici Správce spotřeby energie a veškeré statistiky provozu, abyste mohli myčku nádobí používat co nejlépe a šetřit čas a energii.

Prohlédněte si také

Newsletter