Kreativní způsoby recyklace pet lahví

null

Jste zaplaveni PET lahvemi? Jste kreativní typ a a zároveň Vám není lhostejná ochrana životního prostředí? S trochou představivosti lze tyto dvě priority zkombinovat. Díky tomu lze pro bezesporu jednu z nejčastějších forem odpadu v našich domovech nalézt tisíce způsobů kreativního využití.

Nachystejte si potřebné pomůcky (víceúčelové lepidlo, nůžky, fixy atd.) a dejte PET lahvím druhý život – najděte jim (namísto obvyklého vyhození do kontejneru) novou funkci!

Zajímá Vás, jak na to? Přečtěte si náš článek!

  • Držák na kosmetické štětce: Vše, co musíte udělat, je rozříznout pestrobarevnou PET láhev na polovinu (najděte si láhev, která Vám bude vyhovovat rozměry i barvou). Vytvoříte tak lehký, prostorný a snadno omyvatelný držák na kosmetické štětce. Uchopte spodní část a žehličkou vyhlaďte ostré okraje. Stačí na několik sekund přiložit žehličku na řeznou plochu. Teplo se postará o zbytek.
  • Stojan na časopisy: U několika lahví odřízněte hrdlo. Umístěte lahve na obdélník ze dřeva nebo překližky a přilepte je víceúčelovým lepidlem. Vytvoříte tak mobilní organizér pro ukládání novin a časopisů. Díky tomu se nebudou povalovat po celém domě, ale budou uspořádané na jednom konkrétním místě.
  • Květináč: Proč kupovat plastový květináč, když prázdná PET láhev může posloužit úplně stejně? Rozřízněte láhev na polovinu nebo vytvořte otvor na jedné straně (podle toho, zda chcete umístit květináč svisle nebo vodorovně). Takovýto květináč naplňte zeminou a zasaďte do něj vybranou rostlinku! Následně květináč libovolným způsobem ozdobte.
  • Kasička: Chcete svoje děti naučit šetřit? Vyrobte jim originální kasičku, do které si mohou střádat ušetřené penízky. Vezměte prázdnou PET láhev (nejlépe půllitrovou), nůžkami vyřízněte otvor vhodné velikosti, láhev nabarvěte a ozdobte lepenkou (můžete jí dát podobu zábavného prasátka). A originální kasička je hotová!

TIP! Chcete-li snížit spotřebu plastů, začněte používat skleněné lahve. Jsou šetrné k životnímu prostředí a donekonečna opakovaně použitelné. V chladničce H-FRIDGE 700 značky Hoover budete mít dostatek místa pro jejich opětovné uložení!

See Also

Newsletter