Losos vařený v páře s bramborem

null

Hledáte pokrm, který je zdravý i chutný? Něco, co lze snadno připravit, a zároveň se ideálně hodí pro obědy v rodinném kruhu i večeře s hosty doma? Pak je pro Vás losos vařený v páře s bramborem to pravé řešení! Tento recept vyznačující se bohatou chutí a nízkým obsahem tuku Vám nabízí kombinaci toho nejlepšího z ryb a jednoho z nejzdravějších způsobů přípravy pokrmů. Díky tomu se můžete obejít bez oleje a vystačíte si s minimem koření. Připravte lososa podle našeho receptu, získáte tak vynikající pokrm!

Suroviny pro 2 osoby:

2 steaky z čerstvého lososa

1 brambor

Petrželka

Citron

Sůl

Pepř

  • Nejprve pomocí speciální pinzety vyjměte ze steaků lososa kosti a nožem odstraňte páteř. Steaky stočte a vytvořte z nich medailonky. Medailonky ovažte kuchyňským provázkem, který je bude držet pohromadě, a vložte na pekáček.
  • Vezměte brambor, omyjte jej a pomocí struhadla na zeleninu nastrouhejte na velmi tenké plátky (o tloušťce maximálně 1 mm, v opačném případě brambor zůstane syrový).
  • Rozložte bramborové plátky na lososové medailonky, posypte nasekanou petrželkou, osolte a zakápněte citrónovou šťávou.
  • Vložte pekáček s lososovými medailonky a bramborem do trouby, zvolte režim vaření v páře a nastavte automatický program pro přípravu ryb.
  • Vařte v páře 8 až 10 minut. Přejeme Vám dobrou chuť!

Okouzlil Vás tento recept a dostali jste chuť na něco dobrého? Chcete tento recept sami vyzkoušet nebo připravit podobné pokrmy? Tento recept i spoustu jiných receptů na přípravu pokrmů spojených s naší řadou pečicích trub naleznete v aplikaci Hoover Wizard. Všechno je zdravé, všechno je dobré, všechno je Hoover!

cook the way you live

Prohlédněte si také

Newsletter