pět éterických olejů pro celkovou pohodu

null

Posílí vaše zdraví a pohodu

Protože trávíme spoustu času doma, je v zájmu našeho zdraví důležité udržovat vzduch v naší domácnosti čistý a zbavovat ho zápachů. V tom nám mohou hodně pomoci éterické oleje: lze je využívat k eliminaci znečištění vnitřního ovzduší, ale mají také léčebné vlastnosti, které nám mohou doma vytvořit uklidňující atmosféru.

Zde jsou některé z našich oblíbených vůní:

Levandule

Tento éterický olej je účinky jedním z nejznámějších. Vyrábí se z poupat levandule. Má svěží květinovou vůni a často se používá při aromaterapii nebo v koupelových solích, protože podporuje fyzické i duševní zdraví a pomáhá řešit problémy s napětím nebo úzkostí. Čistý levandulový olej můžete smíchat s trochou vody, aby vznikl přírodní sprej, který lze nastříkat na jakákoli vlákna. Jestliže máte potíže se spánkem, můžete nanést trochu této směsi na polštář nebo přidat několik kapek oleje do teplé lázně a dopřát si chvíli příjemné relaxace.

Eukalypt

Tento éterický olej je ideální pro zimní období, protože jeho antibakteriální a antiseptické vlastnosti pomáhají zmírnit příznaky nachlazení a chřipky. Také stimuluje imunitní systém a pomáhá proti zápalu plic. Můžete přidat několik kapek eukalyptového éterického oleje do mísy horké vody a několik minut si nad ní napařovat obličej, abyste si pročistili a uvolnili dutiny.

Heřmánek

Tyto květy jsou proslulé svými uklidňujícími vlastnostmi a jemnou vůní. Heřmánek je ideální v případě, že toužíte po uklidňujícím účinku těla a mysli, ale také v případě, že máte potíže se spaním kvůli nespavosti nebo úzkosti. Pokud na sobě pozorujete vnitřní neklid nebo je vám mizerně, heřmánek je skvělou možností, jak si zvednout náladu. Heřmánek lze používat také k péči o pleť, nebo pokud trpíte například ekzémy nebo dermatitidou.

Bergamot

Bergamot je citrusové ovoce s velmi výraznou vůní. Éterický olej se získává ze slupky tohoto ovoce a je široce užívaný při aromaterapii. Jeho uklidňující účinky vám pomohou zbavit se napětí, zeslabit úzkost úzkost a přispívají k uvolnění nervového systému. 

Kadidlo

Kadidlo je trochu dražší než ostatní éterické oleje, jedná se ale o investici, která se opravdu vyplatí. Má hřejivé a kořeněné aroma a obvykle se používá během jógy nebo meditace, protože zlepšuje soustředění a uklidňuje mysl. Tyto vlastnosti představují dobré řešení také pro zlepšení psychického stavu, například při problémech s úzkostí, strachem a záchvaty paniky.

Všechny tyto vůně lze přidat do čističek vzduchu a zkombinovat s jejich očistnými vlastnostmi, abyste si vytvořili nejen uvolňující vůni a ovzduší, ale také zdravé prostředí. Hoover H-PURIFIER obsahuje celou kolekci éterických olejů s názvem H-ESSENCE a díky aplikaci hOn můžete volit intenzitu čištění a vůně podle vlastních potřeb.

See Also

Newsletter