Pračka dělá hluk, proč?

null

Problém hlučné pračky může mít docela prostý důvod: pojďme se pokusit pochopit, proč k tomuto jevu dochází a co se s tím dá dělat.

Proč je moje pračka hlučná? Může to mít několik různých důvodů. Níže uvádíme některé z nejběžnějších příčin společně s doporučenými řešeními.

Hluk vydávaný pračkou může mít několik důvodů, ať se jedná o vysoké skřípání za chodu, nebo cvakání. Je lepší dostat se ke kořenům problému dříve, než bude pozdě. U praček, stejně jako u všech elektrických spotřebičů v domácnosti, se mohou vyskytnout problémy, a to zejména u starších modelů, které jsou v provozu deset nebo více let. Neobvyklé zvuky vydávané pračkou, jako je bouchání, klepání nebo vysoký zvuk při odstřeďování, mohou naznačovat problém uvnitř spotřebiče, jehož řešení nemusí být jednoduché. Když se rozhodnete pro populární, vysoce kvalitní značku, máte jistotu, že nový spotřebič bude mít solidní, odolnou a robustní konstrukci. Navíc je snadnější získat náhradní díly pro pračky vyvinuté známými výrobci, například společností Hoover.

Hlavní rada od nás zní: neignorujte žádné neobvyklé zvuky, které z pračky vychází. Čím dříve se tyto problémy začnou řešit, tím snáze se odstraní a tím nižší bude potenciál pro dlouhodobé poškození. Zvuky jako bouchání, klapání, drhnutí nebo ťukání, které se ozývají zejména během odstřeďování, nejsou normální a vyžadují pozornost. Může se jednat o jednoduchý problém, například zachycenou minci, nebo to může být něco vážnějšího, například uvolněný buben, což vyžaduje nový náhradní díl. Zejména u starších praček může být problém se skříní. Čím déle budete čekat s opravou závad tohoto typu, tím více vás pak nakonec bude stát.
Při koupi nové pračky je rozumné investovat do spolehlivého modelu osvědčené značky. Projděte si ty nejlepší pračky Hoover a vyberte si odolný, vysoce kvalitní model, který vyhovuje vašim potřebám a vašemu rozpočtu. Tyto spotřebiče se liší velikostí, cenou a vybavením. Určitě si vyberte takový, který má dostatečnou velikost pro vaši domácnost a nabízí užitečné vlastnosti, jako jsou rychlý cyklus odstřeďování, možnosti krátkého praní a možnost odloženého spuštění.

Důvody hlučnosti pračky

Existuje mnoho důvodů, proč pračka vydává zvláštní zvuky. Některé z problémů lze vyřešit poměrně snadno, zatímco jiné mohou vyžadovat technika nebo odborníka, který provede opravu. Odpověď na vaši otázku: „Proč je moje pračka hlučná?“ může často zahrnovat důvody jako nevyvážená náplň při odstřeďování, uvolněná ložiska bubnu, ucpaný filtr nebo nějaký zachycený předmět, například mince. Než začnete zjišťovat příčinu hlučnosti pračky, ujistěte se, že spotřebič je vypnutý, odpojený od napájení a uvnitř není žádné prádlo. 

Uvolněná ložiska bubnu

Běžným důvodem slabého klepání nebo skřípání je drát z podprsenky, který se mohl zachytit v bubnu. Také mince mohou způsobovat klepání. Tyto předměty se často zachytí v těsnění dvířek, proto vždy zkontrolujte gumovou část kolem dvířek a důkladně vyčistěte spotřebič. Hlasitější klepání, které se ozývá během otáčení bubnu, může být způsobeno uvolněným bubnem.

Problém s čerpadlem nebo filtrem

V některých případech je třeba vyměnit ložiska bubnu. Pokud se z pračky ozývá hlasitý rachot nebo opakované bouchání, které je silné zejména během odstřeďování, je to s největší pravděpodobností způsobeno uvolněnými nebo opotřebenými ložisky bubnu. Nejlepší je probrat tento konkrétní problém s odborníkem, než se pokoušet o opravu vlastními silami.

Slabé klepání

Pokud se zvuk ozývá pouze tehdy, když pračka vypouští vodu, může to být způsobeno také něčím, co uvízlo v čerpadle. Zkontrolujte filtr čerpadla a samotné čerpadlo, zda se uvnitř nezaklínily nějaké malé předměty jako sponky nebo mince. Tento problém lze odstranit poměrně snadno. Také se důrazně doporučuje pravidelně čistit filtr, aby bylo jisté, že pračka bude nadále v optimálním provozním stavu. V ideálním případě by se měl čistit alespoň několikrát ročně.

Prohlédněte si také

Newsletter