Pracujte odkudkoli: nejlepší destinace pro léto 2022

null

Pracujte odkudkoli chcete

Práce na pláži, v bazénu nebo prostě s krásným výhledem na hory se během posledních dvou let stala něčím „běžným“. Ale naštěstí (nebo naneštěstí – záleží na mentalitě a návycích lidí) se práce na dálku stala trendem, který následuje mnoho společností a agentur na světě, protože ředitelé si všimli, že spokojenost zaměstnanců se díky lepší rovnováze mezi životem a prací zvýšila. Nejlepší na tom je, že zaměstnanci pracující na dálku pochopili, že práce z domova nemusí nutně znamenat „pracovat z domova“, ale pracovat odkudkoli chtějí. Po celém světě existují centra a co-workingové prostory, kde mohou všichni lidé dokonale pracovat na krásných a klidných místech a vymanit se ze své obvyklé pracovní rutiny. Podívejme se na 4 ideální destinace pro práci na dálku.

1. Portugalsko

Portugalsko zní vždy jako velmi lákavé místo. Krásné pláže, šumění oceánu, dokonalé klima a ne tak vysoké životní náklady dělají z této destinace ideální místo pro skvělou rovnováhu mezi prací, odpočinkem a zábavou. V posledních několika letech se zrodilo mnoho iniciativ, které pomáhají digitálním nomádům přijet do Portugalska. Například program Non-Habitual tax residency (NHR) poskytuje zvláštní daňové výhody po dobu prvních deseti let života v Portugalsku. Každopádně, pokud nemáte zájem se do této krásné země přestěhovat, můžete vyhledat krásná místa, bary a kreativní centra, kde můžete pracovat během léta.

2. Španělsko

Dalším idylickým místem pro práci na dálku je sousední Španělsko. I španělská vláda myslí na digitální pracovníky a poskytuje jim speciální víza (více informací najdete na internetu). Od severu až k jihu je ve Španělsku více než 400 co-workingových míst, ze kterých můžete pro práci na dálku vybírat. 

3. Malta

Malta je třetím nejlepším místem, které si můžete vybrat pro svou práci na dálku, ať už na pouhý víkend, týden nebo měsíc. Proč právě tento malý ostrov? Protože lidi láká kultura, klima, pohostinnost a rostoucí počet co-workingových prostor. Pokud hledáte místa, kde si vytvoříte síť, nebo místo otevřené 24 hodin denně 7 dní v týdnu, na Maltě najdete to nejlepší řešení, které odpovídá vašemu rozpočtu, potřebám a cílům.

4. Rumunsko

Podle všeobecné představy je Rumunsko proslulé hrady a upíry. Ne každý ale ví, že právě Bukurešť se stala velmi úspěšným místem pro kreativní mozky a startupy. Rumuni se při svém rozvoji zaměřují na superrychlé internetové připojení a hi-tech společnosti: klíčové prvky pro chytrou práci. Po pracovní době však můžete prozkoumat i rumunskou kulturu a legendy.

Jste připraveni vyrazit?

Prohlédněte si také

Newsletter