Představujeme dokonalé vysávání

null

Jak se zbavit prachu

Bez ohledu na to, kolikrát uklízíte, může být prach opravdu neústupným nepřítelem. Je to proto, že prachové částice s vysokou hustotou mají tendenci padat a hromadit se na povrchu.

K tomu může přispívat přítomnost látek a textilií, jako jsou pohovky, záclony nebo koberce, které mají tendenci snadno zachycovat prach, nebo netěsnící okna a dveře, které propouštějí venkovní prach a pyl do vašeho domu pokaždé, když zafouká vítr. Nesmíme zapomenout ani domácí mazlíčky, kteří roznášejí chlupy a prach po okolí.

Nezoufejte však, potřebujete jen správnou pracovní pomůcku. Zde je vše, co potřebujete vědět, abyste si mohli pořídit vysavač, který bude maximálně vyhovovat vaší domácnosti a všem vašim potřebám.

Než koupíte vysavač

Než se vrhneme do podrobností, nastíníme si, co byste měli u vysavače hledat. Pokud jde o výkon, dva hlavní ukazatele jsou vodní zdvih a průtok vzduchu, které představují sací sílu pro kapaliny a těžké materiály (v jednotkách mmH20, mbar nebo kPa), resp. objem nasávaného vzduchu pro jemný prach a lehké materiály (v m3/h nebo l/s). Navíc dobrý filtr může mít velký význam pro zastavení cirkulace prachu zpět do prostředí. Můžete si pořídit různé typy: mikrofiltr, omyvatelné pěnové filtry nebo HEPA filtr s vysokou filtrační účinností.

Pokud jde o design a konstrukci, zvažte hmotnost a rozměry, maximální dosažitelnou vzdálenost a ovladatelnost podle svých potřeb.

Důležitým aspektem, který je třeba zvážit, může být také hlučnost. Vyjadřuje se v decibelech dB(A), a i když nesouvisí striktně s účinností, má jistě důsledky pro vaše pohodlí.

Výkon vysavače v motoru

Je čas přejít k jádru věci: motor. Sací motor je jednou z nejdůležitějších součástí vysavače. Přebírá elektrickou energii ze zdroje a přeměňuje ji na mechanickou sílu ve formě sání s prouděním vzduchu.

Výkon motoru se obvykle udává ve wattech, kW nebo HP v závislosti na typu a počtu motorů, kterými je vysavač vybaven. Dva nejčastěji používané typy motorů jsou 1stupňové, které se vyznačují větším průtokem vzduchu, a 2stupňové vyznačující se naopak větším podtlakem.

Tyčový vysavač Hoover H-FREE 500 HYDRO PLUS je vybaven motorem Direct Impulse, který díky vysokému sacímu výkonu 15 500 Pa při 1 000 000 otáčkách za minutu zajišťuje mimořádně kvalitní úklid na všech typech podlah. Navíc je vybaven hubicí Hydro H-Lab 2v1, která umožňuje vysávání a mytí podlahy současně pro dvojitý hygienický úklid.

Prohlédněte si také

Newsletter