Přichází jaro: jak si vybrat nejlepší čističku vzduchu a chránit se tak před alergiemi

null

Vítězství nad pylem

Příchod jara přináší spoustu barev; všude kolem nás začínají rozkvétat květiny a stromy a čerstvá zelená tráva. Pro každého to však není dobrá zpráva. Pro ty, kteří trpí alergií na pyl, může být jaro nejhorším ročním obdobím, které jim přináší nepříjemné příznaky jako kýchání, kašel a svědění v očích a nosu.

Řešením nabízí čistička vzduchu, která jim toto období usnadní, vybrat si tu správnou ale není vždy jednoduché. Co je třeba zvážit při nákupu čističky a jaké hlavní aspekty je třeba vzít v úvahu? Čtěte dále!

Důležitá je velikost místnosti

Při nákupu čističky vzduchu byste měli vzít v úvahu velikost místnosti, do které se ji chystáte umístit. Měli byste se ujistit, že velikost zařízení a jeho výkon odpovídá velikosti prostoru, v němž chcete filtrovat vzduch. Jedním ze způsobů, jak najít ideální výrobek, je zjistit, kolik času potřebuje k vyčištění vzduchu v místnosti o určité ploše. Tento parametr by vám měl poskytnout hrubou představu, jak bude v praxi fungovat.

Správný filtr

Filtry v čističkách vzduchu mají obvykle více vrstev, což znamená, že filtrace probíhá v několika krocích. Nejvhodnějším typem na ochranu před pylem v domácnosti je filtr obsahující vrstvu HEPA 13; zkratka HEPA znamená ‘‘vysoce účinný vzduchový filtr“. Dokáže zachytit 99,97 % částic o velikosti až 0,3 mikronu (miliontina metru). Pamatujte, že při údržbě a výměně je nutné řídit se doporučeními výrobce. Dosáhnete tak nejlepšího výsledku a dlouhodobé ochrany před pylem.

Zvažte hodnocení CADR

U zařízení tohoto typu se obvykle uvádí údaj o rychlosti dodávání čistého vzduchu (CADR). Tato hodnota byla vytvořena Asociací výrobců domácích spotřebičů (AHAM) a má pomoci spotřebitelům zjistit objem filtrovaného vzduchu vycházejícího z čističky vzduchu. Čím vyšší je číslo CADR uvedené na čističce vzduchu, tím více vyčištěného vzduchu bude vypouštěno do místnosti.

H-PURIFIER 700 má jedinečný filtrační systém Hoover H-TRIFILTER kombinující tři různé vrstvy, z nichž každá plní určitou funkci; jednou z těchto vrstev je HEPA 13. Vrstva HEPA 13 má speciální a unikátní impregnaci, která zadržuje a deaktivuje zachycený pyl, čímž zajišťuje vysokou ochranu pro alergiky. Díky možnosti této čističky připojení k Wi-fi lze vytvořit alergický profil uživatele v aplikaci hOn, který umožňuje přizpůsobit si nastavení a automaticky spouštět zařízení podle množství pylu v domácnosti.

Prohlédněte si také

Newsletter