Příprava ložnice pro dokonalý spánek

null

Čistý pokoj je pohodlný pokoj

Už jste se někdy probudili po dlouhém spánku a cítili se unavení a ospalí? Pokud ano, jistě víte, jak frustrující a náročná tato zkušenost může být. 

Pravdou je, že nezáleží na tom, kolik hodin spíte, ale to, co je opravdu důležité, je kvalita spánku. Dobrý spánek je totiž nezbytný pro správný začátek dne a pro to, abyste mohli čelit všem každodenním úkolům. Když se probudíte dobře odpočatí, získáte nejen více energie, ale také si zlepšíte náladu a imunitní systém a prospějete svému celkovému pocitu pohody.

Zní to dobře, že? Jak si tedy můžete zajistit kvalitní spánek, abyste zlepšili svůj každodenní pocit pohody? Klíčem je pohodlné uspořádání ložnice. Zde je návod, jak ho dosáhnout. 

Závan čerstvého vzduchu

To, že máte zavřené oči, neznamená, že se o to nemusíte starat: vzduch v místnosti hraje významnou roli v tom, jak dobře spíte. Kyslík slouží jako zdroj paliva pro vaše tělo a dodává vám energii potřebnou pro základní funkce. Udržování čistého vzduchu je proto prioritou číslo jedna, pokud se chcete ráno probudit s dobrým pocitem. Jak toho můžete dosáhnout? V první řadě byste měli dostatečně často ložnici uklízet, abyste se zbavili veškerého prachu a nečistot. Někteří také doporučují před spaním otevřít okno, ale to může mít ve skutečnosti opačný účinek, protože se do místnosti dostane znečištění a škodliviny zvenčí. Místo toho zvažte koupi čističky vzduchu. Čistička Hoover H-PURIFIER zajistí, aby vaše prostředí bylo bezpečné a zdravé: je vybavena systémem H-TRIFILTER, trojitou ochrannou vrstvou filtru, která zaručuje 99,97% odstranění částic o velikosti až 0,3 μm, detekuje a odstraní všechny nečistoty, jako jsou zvířecí chlupy, prach, alergenní pyly, bakterie a plyny, a zajistí vám dokonalou úroveň vlhkosti.

Všechno měkké

Co je lepší než měkký pocit čerstvě vypraného povlečení? Už jen to by mělo být dobrým důvodem, proč prát ložní prádlo alespoň jednou týdně. A co je nejdůležitější, pokud často nevyměňujete povlečení, znamená to, že se v posteli může hromadit velké množství nečistot a částic, jako jsou roztoči, ale také pot, tělové oleje a odumřelé kožní buňky. Jen si uvědomte, že v posteli trávíte přibližně 6 až 8 hodin. To vás hned nutí jít a povlečení si vyměnit, že ano? Pračka Hoover H-WASH 500 je vybavena speciálním hygienickým cyklem, který odstraní alergeny a bakterie zvýšením teploty praní až na 60 °C na delší dobu a prodloužením závěrečné fáze máchání. Díky tomu získáte plně hygienické a pohodlné ložní prádlo.

Využijte prostor navíc

Abyste se dobře vyspali, měli byste jít spát s čistou myslí. To také znamená vyčistit prostředí, ve kterém spíte. Vidět kolem sebe při usínání špínu nebo nepořádek může vyvolat úzkost a stres ze všech prací, které zůstávají nedokončené, což zhoršuje kvalitu vašeho spánku. Nezapomeňte se tedy v ložnici zbavit všech nepotřebných věcí, obnošené oblečení uložte do skříně nebo koše na prádlo a před spaním si vždy ukliďte pokoj.

Zajistěte si zvýšenou péči

Úklidu není nikdy dost, a proto se nebojte věnovat ložnici jednou za čas trochu péče navíc. Kromě hloubkového čištění všech koberců, polic a skříní byste se měli věnovat také péči o matraci. Jednoduše sundejte všechny lůžkoviny a vysajte celou matraci, abyste odstranili všechny částečky prachu a nečistot. Pokud chcete provést hloubkové čištění, můžete na ni také použít trochu jedlé sody, nechat ji působit a znovu vysát.

Prohlédněte si také

Newsletter