Připravte domácnost na příchod podzimu

null

Začíná nové roční období

Léto je oficiálně za námi a všichni se vracíme ke každodenní práci. Dny se postupně ochlazují a s novým ročním obdobím přichází čas připravit a důkladně uklidit domácnost. Během letní dovolené byla většina z nás pryč, a tak jsme nechali domácnosti prázdné a náchylnější na hromadění prachu.

Zde je stručný návod na kompletní úklid domácnosti po návratu z dovolené.

Začněte podzimní úklid moudře

Zahájení velkého podzimního úklidu může být těžké, zejména když je nepořádek tak velký, že nevíte, kde začít. Není třeba spěchat. Rozhlédněte se a uvidíte, co nejvíce bije do očí, a tudíž by mělo mít přednost. Nejprve se zaměřte na nejhorší oblasti. Díky tomu uvidíte okamžitý pokrok, což vás bude motivovat k pokračování v úklidu. Když se zdá, že před sebou máte příliš mnoho práce, velmi snadno toho necháte. 

Stanovte si konkrétní cíle

Chcete-li odvést dobrou práci, nejspíš vám nebude stačit jeden den nebo dokonce ani týden, než se vypořádáte s celou domácností. Udělejte si seznam všeho, co je třeba udělat, a vytvořte si plán na každý den. Můžete se například rozhodnout, že každý den uklidíte jednu místnost nebo se budete věnovat pouze jedné činnosti denně vyžadující zvláštní pozornost, například čištění žaluzií nebo skříní. Pamatujte, že není nutné, aby se kompletní úklid změnil v nejhorší noční můru. Pokud máte pocit, že potřebujete pomoci, můžete zapojit celou rodinu nebo si někoho najmout. 

Pořiďte si správné vybavení pro úklid

Jedním z nejtěžších úkolů během úklidu je odstranění prachu ze všech povrchů. Prach se dokáže skrýt skutečně všude a zbavit se ho může vypadat jako něco nemožného. Správný nástroj po ruce může všechno změnit H-FREE 500 PLUS je nejlehčí a nejkompaktnější tyčový akumulátorový vysavač ze sortimentu společnosti Hoover. Nabízí skvělou volnost pohybu v každém rohu. Také je vybaven sadou příslušenství, s nímž lze snadno a pohodlně vysávat všechny druhy předmětů a povrchů v jakékoli poloze a na jakémkoli místě.

S vysavačem Hoover H-FREE 500 HYDRO PLUS můžete díky hubici Hydro 2v1 zároveň vysávat a vytírat. Rotační kartáč Hybrid Care kombinuje měkčí a silnější štětiny pro odstraňování prachu a smetí ze všech typů podlah, zatímco rotační váleček 360° Hydro zajišťuje pečlivé a účinné vytření.

Zbavte se zbytečností v kuchyni

Kompletní úklid představuje skvělou příležitost k tomu, abyste se zbavili věcí, které nepotřebujete. Když skončí léto, je nutné uklidit hlavně kuchyni. Jen se nad tím zamyslete: uplynulé měsíce se vyznačovaly vysokými teplotami a vlhkostí. Dokážete si představit, co se muselo stát se vším, co máte uloženo v kuchyňských skříňkách? Právě teď máte nejspíš vhodnou příležitost vyklidit a přeorganizovat kuchyni.

Nové roční období – nový šatník

S novým ročním obdobím nastává čas přerovnat skříň. Vyperte všechno letní oblečení a uložte ho do čistého prostředí, abyste ho přes zimu ochránili. Sada H-HANDY 700 šetřící místo je ideální spojenec, který vám pomůže uložit oblečení a zároveň ušetřit místo. Díky tomuto speciálnímu nástroji budete moci vakuově zabalit všechny věci a uložit je pro příští rok.

Prohlédněte si také

Newsletter