Pět kroků pro zlepšení rovnováhy mezi pracovním a osobním životem

null

Všichni si zasloužíme nějaký čas pro sebe, ve kterém se zbavíme každodenního stresu z práce. Zde je několik tipů, které vám pomohou navodit pohodu a umožní vám věnovat se svým zálibám a zájmům a užít si času s rodinou v domácím prostředí

Odtrhněte se od e-mailů

Vypnout a odpoutat se od pracovního života po pracovní době nemusí být snadné, ale nedávné studie zjistily, že kontrolování e-mailů po odchodu z práce může škodit našemu duševnímu zdraví. Tato studie společně s mnoha dalšími zjistila, že 40 % z nás kontroluje své e-maily i mimo pracovní dobu. Dovolte sami sobě nechat pracovní záležitosti v práci a na e-maily odpovídejte, až budete opět v kanceláři – pak budete moci trávit více času doma a věnovat se nějaké příjemné zálibě.

Udělejte si čas na sebe

I když máte svou práci rádi a je to důležitá část vašeho života, neměli byste jí věnovat každou sekundu! Na výběr máte z mnoha zajímavějších aktivit, ať už venkovních, spojených se sportem, nebo jiných jako je například čtení a vaření. Tyto aktivity včetně vašich koníčků není dobré podceňovat - je to důležitý druh odpočinku a odreagování. Vaření může představovat fantastický způsob relaxace, a rovněž podněcovat pozitivnější přístup k jídlu. Proč si nevyhradit trochu času pro sebe a nepřipravit si nějaký lahodný pokrm v troubě Hoover Vision? Naše stylová, inovativní trouba Vision je ideálním pomocníkem do kuchyně, který vám poskytne inspiraci pro recepty a pomůže vám zlepšit techniky pečení.

Pochopte, že dokonalost neexistuje

I když si možná myslíte, že někdo nalezl dokonalou rovnováhu, nejspíš je pečlivě a realisticky řízená. Nejlepší je usilovat o praktický, nikoli „dokonalý“ rozvrh. V některých dnech to může znamenat trochu více práce než jindy, zatímco v jiných dnech můžete mít více času relaxovat na pohovce se svými milovanými nebo se věnovat svým zálibám. Pokud máte náročný den, myslete na to, že není nutné se přemáhat a jít si za každou cenu dát do těla v posilovně - nepřepínejte se.

Přestaňte prokrastinovat

V pracovním i osobním životě se vždy vyskytují úkoly, které jsou náročné, všední, nebo se vám do nich prostě nechce. Jakmile je však dokončíte, budete se moci volně nadechnout, místo abyste v sobě nechali hromadit napětí. Naše nové pračky AXI jsou fantastické v tom, že poskytují užitečné tipy a rady k odstraňování skvrn a lze je ovládat hlasovými povely prostřednictvím Amazon Alexa nebo Google Assistant, takže se můžete snadno vypořádat se stále rostoucí hromadou prádla.

Zjednodušujte

Proč si vždy spoustu věcí komplikujeme? Když vám jeden způsob vyhovuje, tak ho neměňte! Práce navíc, kterou si sami přidělujeme, je někdy zbytečná.

the way you live

See Also

Newsletter