Jak se připravit na střídání ročních období

null

Každý rok s přiblížením nízkých teplot a podzimu klepe na dveře jedna z nejobtížnějších domácích prací. Může to být dlouhý a komplikovaný proces, obměna šatníku je však nezbytná, abyste ze svého oblečení nešíleli až do jara. Naštěstí existuje řada triků a tipů pocházejících ze Země vycházejícího slunce, díky kterým je tato činnost méně stresující, takže můžete prožívat střídání ročních období s klidnou myslí. Metoda KonMari je perfektním způsobem, jak mít šatník vždy uklizený a připravený k použití. Pokračujte ve čtení našeho článku, dozvíte se tak více!

  • Nejprve vyjměte ze šatníku veškeré oblečení: I když se Vám do úplného vyprázdnění šatníku nechce, je to první krok k získání přehledu o tom, co si ponechat a čeho se zbavit.
  • Zbavte se veškerého oblečení, které nenosíte: Tento proces se nazývá fáze zbavování se nepotřebných věcí a jeho cílem je zbavit se nepotřebných věcí, které často ukládáte zpět do skříně v souladu s typicky západním sklonem k hromadění všeho možného. Zaměřte se na kvalitu oblečení, ne na jeho množství!
  • Roztřiďte oblečení podle kategorií: Namísto třídění šatníku náhodným způsobem se soustřeďte na konkrétní kategorii oblečení (šaty, košile, sukně atd.) a postupujte tímto způsobem. Bude mnohem těžší na něco zapomenout!
  • Ponechte si vše, co Vám dělá radost: Emoce by měly být součástí Vašich kritérií výběru. Pokud Vám šaty nebo doplňky připomínají krásné vzpomínky, které Vás pokaždé spojí se zvláštním okamžikem ve Vašem životě, ponechte si je.
  • Složte oblečení tak, jako by se jednalo o origami: Mějte na paměti toto starověké umění skládání papíru a zkuste je aplikovat na Vaše oblečení. Jakmile získáte nějaké zkušenosti, budete si moci udržovat přísný pořádek a zároveň získáte spoustu místa v zásuvkách a na poličkách skříně!
  • Uspořádejte kabelky tak, že je vložíte do sebe: Máte slabost pro kabelky? Už nevíte, kam umístit kabelky, které se Vám doma nahromadily za celý život? Vložte jednu kabelku do druhé jako panenku matrjošku: Další malý trik, který Vám pomůže ušetřit místo a harmonizovat obsah šatníku.
  • Každý předmět by měl mít své místo: V neposlední řadě si vyčleňte přesné místo pro každou část oblečení a doplňků. Je nejlepší uchovávat oblečení vždy na svém místě a nepřemísťovat je, předejdete tak nepořádku.

Jste připraveni na nejlépe organizovanou změnu šatníku, jakou jste kdy udělali? Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si také náš článek o zbavování se zbytečných věcí! A pokud jde o Váš dům, ruční vysavač H-FREE 500 Vám při uklízení podá pomocnou ruku a nabídne bezkonkurenční čisticí výkon.

clean the way you live

See Also

Newsletter