Prací symboly – snadno a rychle

null

Péče o prádlo

Už se vám někdy stalo, že jste nechápavě zírali na spoustu štítků na oblečení, zoufale se snažili pochopit, co znamenají, a nakonec jste to riskli a doufali, že vaše prádlo bude v pořádku?

Prací symboly mohou skutečně vypadat, jako by byly napsány v cizím jazyce, ale jsou nezbytné k tomu, abyste se o své věci dobře starali a aby vám déle vydržely. Symboly vám prozradí vše, co potřebujete vědět o tom, jak prát a sušit. 

Pokud si nevíte rady, přinášíme vám stručný návod, jak číst štítky na oděvech, abyste dosáhli perfektních výsledků.

Prací vanička

Volba správné teploty a pracího cyklu je prvním krokem k získání dokonale čistého prádla a zabránění poškození oblečení. Při prohlížení štítku se zaměřte na prací symboly vaničky, abyste získali všechny potřebné informace a ujistili se, že vkládání oblečení do pračky je bezpečné. Mohou na nich být uvedena buď čísla, nebo tečky označující doporučenou maximální teplotu: jedna tečka znamená 30°, dvě tečky 40° a čtyři tečky 60°. Obrázky vám také poskytnou pokyny týkající se typu tkaniny. Jedna čára nakreslená pod vaničkou znamená, že byste měli zvolit cyklus pro syntetiku, zatímco dvě čáry naznačují, že byste měli použít cyklus pro jemné praní nebo pro vlnu.

Naopak ruka nakreslená uvnitř prací vaničky představuje ruční praní, takže se ujistěte, že se svým prádlem zacházíte šetrně, a použijte na pračce program ručního praní.

Symboly sušení – hledejte čtvereček

Nyní přichází na symboly sušení. Pro většinu lidí je obvykle nejtěžší, takže pokud nevíte, kde začít, hledejte na štítku symbol čtverečku, který odhalí všechna tajemství vynikajících výsledků sušení prádla. Čtvereček s kolečkem znamená, že můžete bez obav vložit své prádlo do sušičky. Uvnitř tohoto symbolu najdete něco, co můžete považovat za své nové nejlepší přátele, tečky. Ty vám navrhnou správné nastavení, které máte použít: jedna tečka pro nízký stupeň ohřevu, dvě tečky pro střední a tři pro vysoký stupeň ohřevu. Zatímco čtvereček bez tečky vám nabízí svobodu zvolit si jakýkoli stupeň ohřevu, který vám vyhovuje. Co se týče části praní, čára pod symbolem znamená, že byste měli použít cyklus určený pro syntetické tkaniny, zatímco dvě čáry označují nastavení pro jemné prádlo.

Křížek na symbolu znamená, že byste prádlo neměli dávat do sušičky, ale nechat ho raději uschnout na vzduchu.

Už žádné další chyby  

Teď to vypadá mnohem jednodušeji, že? Co kdybychom vám řekli, že existuje způsob, jak to udělat ještě jednodušší?

S inovativní aplikací hOn můžete využít funkci Scan to Care a rozloučit se s chybami při praní i sušení! Stačí vyfotit prací symboly na oblečení a vytvořit si virtuální šatník. Aplikace shromáždí a uloží všechny pokyny k vašemu oblečení a navrhne vám nejlepší program pro péči.

Prohlédněte si také

Newsletter