Sušička nesuší a vaše prádlo je po skončení cyklu stále mokré?

null

Jak na dokonalé výsledky sušení prádla

Používání sušičky prádla s sebou přináší mnoho výhod při vedení domácnosti, zejména nyní na začátku chladného období. Nemusíte se spoléhat na teplé počasí, sušení v sušičce je rychlé a nabízí lepší hygienu než sušení na vzduchu. Může se však stát, že po skončení celého cyklu sušení bude vaše prádlo stále vlhké. Buďte bez obav, není nutné přistoupit přímo k profesionální opravě servisem. Tato „závada“ totiž může být způsobena i nesprávným používáním spotřebiče. 

Níže najdete výčet osvědčených postupů, jak správně používat sušičku prádla a dosáhnout dokonale vysušeného prádla. 

Vhodný program sušičky prádla

Chcete-li řádně usušit prádlo a zároveň zajistit, aby se mu dostalo nejlepší péče, je třeba zvolit vhodný program. Cyklus sušení prádla byste měli vybírat na základě faktorů, jakými jsou například velikost náplně, typ prádla či druh tkaniny. Těm, kteří skutečně nevědí, kde začít, nebo nemají čas si prádlo roztřídit, přijde vhod sušička prádla H-DRY 500 a její cyklus Automatická péče. Díky tomuto pokročilému algoritmu spotřebič vypočítá a automaticky nastaví nejvhodnější program, který zaručuje vysokou účinnost bez plýtvání. 

Účinné sušení prádla závisí i na dobrém praní

Jestliže je prádlo ze sušičky stále vlhké, možnou příčinu můžete hledat i v používání pračky. Když nastavíte praní bez odstřeďování nebo s nedostatečným odstředěním, znamená to, že prádlo vkládané do sušičky bude pro jeden cyklus sušení příliš mokré. Spouštění více cyklů sušení by ale mohlo vést k poškození prádla. Pokud chcete dokonalé výsledky, nezapomeňte na pračce nastavit dostatečné odstředění podle velikosti a typu náplně a v případě potřeby spusťte cyklus odstřeďování opakovaně.

Správné naplnění sušičky prádla

Jakmile potřebujete ušetřit čas, přijde vám možná jako dobrý nápad vložit všechno prádlo v jedné náplni. Ve skutečnosti by mohl být tento přístup zcela kontraproduktivní. Jestliže se vyplní celý prostor uvnitř bubnu, horký vzduch nebude mít dost místa pro hromadění a cirkulaci skrz náplň. Příliš velká hmotnost působící na buben by navíc mohla vést k poškození spotřebiče. Rovněž není vhodné kombinovat malé a velké kusy prádla, protože malé kusy by se mohly zachytit ve větších a nevysušit se nedostatkem přístupu horkého vzduchu. 

Vždy kontrolujte filtr textilního prachu

Ke správnému fungování sušičky prádla je nutné, aby mohl vzduch volně cirkulovat uvnitř bubnu. Když vaše sušička ztrácí účinnost, může to být tím, že vzduchu něco překáží. Jedna z prvních věcí, kterou byste měli zkontrolovat, je filtr textilního prachu; obvykle se na něm zachytávají zbytky ze sušení, což narušuje funkčnost sušičky. Po každé náplni jednoduše vyjměte filtr a otřete ho papírovou utěrkou, abyste dosáhli dokonalé účinnosti sušení. 

Proudí vzduch v sušičce volně?

Správný průtok vzduchu v sušičce je klíčem k jejímu dokonalému fungování. Jestliže je oblečení po skončení cyklu sušení stále mokré, mohlo by to znamenat, že je ucpaný průduch. Chcete-li tento problém vyřešit, budete muset odpojit sušičku od napájení a průduchu. Jakmile je vše odpojeno, nastává čas vyluxování průduchu. Pokud si tímto úkonem nejste jisti, můžete ho svěřit odborníkovi.

Dalším aspektem, který je třeba vzít v úvahu, je místo instalace sušičky. Ať zvolíte jakoukoli místnost, je velmi důležité, aby měla dobré větrání.

Malý trik na závěr

Chcete-li snadno a rychle vyřešit výše zmíněný problém, nabídneme vám jeden malý trik. Vezměte suchý ručník a hoďte ho do bubnu. Ručník bude uvnitř sušičky fungovat jako odlučovač vlhkosti a pomůže urychlit sušení tím, že absorbuje vlhkost z prádla.

Prohlédněte si také

Newsletter