Údržba a úklid chaty a chalupy

null

Udržujte svou chatu či chalupu v tom nejlepším stavu

Chalupa na venkově či chata v blízkosti jednoho z českých pohoří – je zkrátka příjemné mít vlastní dům určený pouze pro dovolenou nebo víkendové pobyty. Chaty a chalupy jsou tak krásné jako jsou náročné na udržování pořádku a čistoty. Často se jedná o domy, které zůstávají zazimované celé měsíce a čekají na vhodnou sezónu. I proto se při jejich odzimování doporučuje je vždy vyvětrat a důkladně uklidit. Aby nebyl takto velký úklid nepřekonatelným zádrhelem, doporučili bychom vám používat špičkové výrobky a spotřebiče, jako je nový akumulátorový vysavač HF9 s větším sacím výkonem a pohodlnými nástavci, který se snadno udržuje a má dlouhotrvající životnost. Díky technologii ANTI-TWIST™ HF9 radikálně snižuje zamotávání vlasů a chlupů domácích mazlíčků kolem tyče kartáče během čištění. Je tak opravdu ideální pro dokonalý úklid bez zbytečného stresu. Když mluvíme o chatách a chalupách, je také nutné vzít v úvahu, že každá budova vyžaduje specifické zásahy v závislosti na teplotách, klimatu a atmosférických faktorech. Podívejme se na několik tipů, jak udržet své rekreační domy ve výborném stavu po celý rok.

Chalupa na horách

 Chalupa na horách, která je často vyrobena z materiálů jako je dřevo a kámen, je často vystavena problémům s elektrickými nebo vodovodními systémy kvůli neustálým změnám teplot. Proto vám především doporučujeme provádět běžnou údržbu. Co se týče interiéru, chalupa na horách vyžaduje „méně“ údržby než například dům u moře, protože se dovnitř nedostane jemný písek ani mořská sůl. Proto vám pro zachování čistoty uvnitř domu bude stačit klasický úklid koupelny, kuchyně, ložnice a důkladné utření prachu. Nakonec nezapomeňte otevřít okna a dostat dovnitř trochu zdravého a čerstvého horského vzduchu.

Chalupa na venkově

Chalupa na venkově je ze všech typů rekreačních domů nejvíce náchylná k hromadění prachu. I proto vám doporučujeme, abyste po otevření důkladně vyčistili nejen podlahy, ale i samotný nábytek. Akumulátorový tyčový vysavač Hoover HF9 je tak i v tomto případě ideálním pomocníkem pro dokonalý a rychlý úklid. Po dokončení úklidu uvnitř domu je načase se přesunout ven. Chalupy na venkově často zdobí květináče, rostliny nebo zeleninové zahrádky. Proto bude nezbytně nutné věnovat jeden den odstraňování plevele nebo čištění venkovních podlah a zařízení. Co k tomu potřebujete? Zahradnické nářadí, jako jsou rukavice a nůžky, ale i suché utěrky a speciální přípravky na sklo a podlahy.

Dům na pláži

Dům na pláži je opravdovým luxusem, který v našich českých podmínkách vyžaduje nejen náročnou údržbu, ale především i dlouhou cestu do zahraničí. Domy na pláži vyžadují vždy velkou údržbu, protože jsou kvůli své blízkosti moře neustále vystaveny vlivům mořské soli, větru, písku a především vlhkosti. Vždy je tedy potřeba provést velmi důkladný úklid uvnitř domu, z kterého je nutné vymést jemný plážový písek a zbavit se veškerých nečistot. Pokud jde o exteriér domu, je nutné používat specifické výrobky, které dům ochrání před povětrnostními vlivy a solí i zvenčí. Poslední rada, kterou vám chceme dát, je, abyste z hygienických a bezpečnostních důvodů alespoň jednou ročně vyčistili případnou domácí klimatizaci.

Díky těmto jednoduchým doporučením budou vaše chaty a chalupy vždy v perfektním stavu a připravené vás přivítat každý den v roce.

Prohlédněte si také

Newsletter