Už žádný nepořádek o Vánocích

null

Štědrý den bez stresu

Pro většinu z nás znamená Štědrý den jediné: rozbalování dárků. Je to jeden z nejočekávanějších a nejradostnějších okamžiků, obzvlášť pokud máme děti. Úžas v jejich očích, široké úsměvy na tvářích a veselá atmosféra, která se rozhostí v domě, je něco, na co se vyplatí počkat.

Ale při všem tom vzrušení kolem je pravděpodobné, že po rozbalení všech dárků v pokoji zůstane velký nepořádek. Balicí papír, stuhy, mašle a třpytky budou ležet všude kolem ještě dlouho po vánočních svátcích.

Co kdyby existoval způsob, jak tomu všemu předejít? Letos jsme pro vás připravili seznam tipů, které vše změní, a pomohou vám nepořádku předejít a omezit vánoční chaos.

Připravte místo

Stejně jako všechny velké okamžiky vyžaduje i vánoční rozbalování dárků své místo. Určitě nechcete, aby se nepořádek rozprostřel po celém domě, že ne? Pak si vyberte jednu místnost ve svém domě a ujistěte se, že se vše odehrává jen v tomto prostoru. Ušetříte si tak spoustu času bloumáním po domě a hledáním posledního kousku balicího papíru a usnadníte si následný úklid. Zkuste si také určit vyhrazený okamžik, kdy vše rozbalíte, abyste úklid nemuseli provádět vícekrát.

Buďte připraveni

Unce prevence vydá za libru léku. Až se rozhodnete pro své místo, nezapomeňte ho vybavit vším potřebným. Přineste si několik krabic, košů nebo tašek a umístěte je doprostřed místnosti nebo kamkoli, kde je budete mít po ruce. Určete jednu na odpadky, druhou na sáčky, které lze znovu použít, a třetí na stuhy a mašle. Po rozbalení každého dárku zkontrolujte, zda ozdoby skončily na správném místě. Po skončení rozbalování tak budete muset pouze odnést koše a v pokoji bude opět uklizeno.

Dejte vše na své místo

Místo pro všechno, všechno na svém místě. Říká se, že to je klíč k dokonale uklizené domácnosti. Jakmile skončí chvíle rozbalování, nenechávejte všechny dárky ležet v místnosti. Místo toho je přeneste do pokoje nebo na místo, kam patří. Neznamená to, že budete muset otevřít všechny krabice, nainstalovat elektronická zařízení a přestavět domácnost. Jednoduše přesuňte všechny předměty na správné místo, abyste odlehčili hlavnímu prostoru a užili si zbytek Štědrého dne. 

Najděte si spojence

Nejste žádný nadčlověk, takže se nebojte požádat o pomoc, pokud ji potřebujete. Například můžete tuto činnost přeměnit v jakousi hru a nechat si pomoci od dětí. Pokud vyžadujete mimořádnou preciznost i pro ty nejmenší nečistoty, mějte vždy v rukávu eso: ruční vysavač.

Vysavač Hoover H-HANDY 700 vám bude dokonalým společníkem. Je všestranný, výkonný a lehký a nejrychleji a nejsnadněji odstraní všechny nečistoty a prach. Jeho Direct Impulse Motor poskytuje vynikající sací výkon a sada speciálního příslušenství vám umožní dosáhnout do všech rohů a úzkých prostor.

Pokud jej ještě nemáte, ujistěte se, že jej letos najdete pod vánočním stromečkem.

Prohlédněte si také

Newsletter