Začněte s bojem proti alergiím již u sebe doma

null

Příprava na jaro

S blížícím se jarem se ti, kteří trpí sezónními alergiemi, pravděpodobně připravují na jeden z nejhorších okamžiků v roce.

Kromě pylů však existuje mnoho dalších příčin alergií, které se mohou projevovat po celý rok, například roztoči a chlupy domácích zvířat.

Když bojujete s nepříjemnými příznaky alergie, jedna z prvních věcí, kterou byste měli udělat, je dbát na to, co nosíte, protože vaše oblečení může skrývat mnoho alergenů. Nebojte se, zde jsou všechny naše tipy pro dokonale hygienické prádlo bez alergenů.

Udržujte prostor v čistotě

Vaše oblečení jistě potřebuje vyprat, ale nezapomeňte se starat také o pračku a sušičku.

Pravidelně otírejte vnitřek pračky a čistěte filtry na textilní prach v sušičce, abyste zabránili vzniku plísní. Můžete také pustit prázdnou pračku s kapkou bělidla uvnitř, abyste ji důkladně vyčistili a zničili případné alergeny.

Nezapomeňte se starat o svou prádelnu. Tyto typy prostor bývají tmavé a vlhké, což je ideální prostředí pro vznik bakterií a plísní. Nezapomeňte proto často utírat stěny a podlahy vhodným přípravkem, abyste prostředí udrželi maximálně hygienické.

Pokud potřebujete pomoc, H-FREE 500 HYDRO PLUS může být dokonalým spojencem. Díky hubici Hydro 2v1 vysává a myje zároveň, čímž dosahuje dokonalých výsledků.

Hloubkové praní

Pokud jde o boj proti alergenům, je použití správného pracího cyklu skutečně klíčové. Abyste dosáhli dobrých výsledků, měli byste dávat přednost pracím cyklům s vysokou teplotou. Některé pračky mohou mít také zvláštní program určený pro hygienu. Pračka Hoover H-WASH 550 je vybavena speciálním pracím cyklem Allergy Care Pro, který kombinuje působení páry s výkonným mácháním a udržuje teplotu po delší dobu na 60 °C, čímž z vašeho prádla odstraní všechny nečistoty, jako jsou roztoči, částice znečištění a škodlivé alergeny až na 99,9 %, jak bylo testováno a schváleno Britskou nadací pro alergie The British Allergy Foundation.

Získejte spojence

Pokud chcete své oděvy ještě více chránit, sušte je v sušičce. Sušení oblečení na čerstvém vzduchu totiž může způsobit usazování alergenů ve vláknech, což zhoršuje příznaky alergie. Abyste si udrželi prádlo bez alergií, stačí vložit oděvy do bubnové sušičky s nejteplejším cyklem.

Můžete také použít specifické cykly. Sušička Hoover H-DRY 500 je vybavena funkcí Active Dry, která je speciálně navržena tak, aby při péči o vaše oblečení přirozeným způsobem odstraňovala bakterie, zárodky a výtrusy roztočů, a zaručila tak úplnou dezinfekci a nejlepší péči o vaše prádlo.

Chcete-li udržet své domácí prostředí mimořádně bezpečné, zvažte koupi čističky vzduchu. Čistička Hoover H-PURIFIER je určena k boji proti znečištění a alergiím a díky HEPA filtru neutralizuje alergeny, které mohou ovlivňovat váš každodenní život. Navíc ji lze připojit k aplikaci hOn, která monitoruje přítomnost pylů a umožňuje získat nastavení přizpůsobené vašim konkrétním potřebám.

Prohlédněte si také

Newsletter