Sedm tipů pro zlepšení domácí pohody

null

Několik jednoduchých změn vycházejících z principů starobylého orientálního učení Feng-šuej zcela postačí k tomu, abyste svůj domov přeměnili v místo pohody a pozitivity. Podporují rovnováhu mezi naším okolním prostředím a námi samými a odstraňují všechny zdroje zloby a starostí.

Tyto tipy vám pomohou zbavit se stresu a zlepšit své fyzické i duševní zdraví!

1. Zvolte správné osvětlení

Všichni víme, že nedostatečně nebo nesprávně osvětlené prostředí unavuje oči i mysl a může vést k migrénám.  Jedním ze současných trendů v odvětví světelné techniky je denní světlo, technologie schopná přenášet sluneční paprsky do interiérů našich domovů. Jak je to možné? Díky speciálním trubicovitým světlíkům, které zachytávají speciálních trubicovitých světlíků, které zachytávají světlo ze střechy a dokážou ho přenést a rozptýlit v jakémkoli prostoru, čímž se snižuje využívání umělého osvětlení a tím i spotřeba energie na naprosté minimum.

2. Zlepšete kvalitu svého spánku

Věděli jste, že používání elektronických spotřebičů před ulehnutím ovlivňuje kvalitu vašeho spánku? Potvrdil to vědecký výzkum provedený Oxfordskou univerzitou. Odhalil, že elektromagnetické vlny vyzařované televizory a počítači ovlivňují metabolismus a mohou skutečně narušovat náš spánek. Před ulehnutím se dokonce nedoporučuje používat ani smartphony a tablety, protože jimi vydávané modré světlo mění vylučování spánkového hormonu melatoninu.

3. Vybírejte si ekologické materiály

Chcete-li si ekologicky vybavit domácnost, první věcí je výběr bytového zařízení vyrobeného z ekologických materiálů. Potřebujete trochu inspirace? Dřevo, kámen a mramor jsou nejen zcela netoxické, ale také představují ideální řešení pro nadšence do městského stylu; je však důležité zkontrolovat původ dotyčných materiálů a vybírat pouze takové výrobky, které pocházejí z udržitelných zdrojů z hlediska životního prostředí nebo z odpovědně řízených zdrojů. Pokud jde o doplňky, vybírejte přírodní materiály jako sláma, korek a bambus a ujistěte se, že obsahují nízké množství benzenu, který může být škodlivý pro lidskou kůži a zažívací ústrojí.

4. Vybírejte si správné barvy

Víte, jak využít barvy pro každodenní vylepšení nálady ve vašem bytě? Dodržováním principů chromoterapie! Energetické vlastnosti žluté a červené barvy jsou ideální k vymalování stěn v takových prostředích, jako je kuchyň nebo obývací pokoj, zatímco pro ložnici jsou ideální chladnější a více uklidňující odstíny. Je obecně známo, že zelená nejlépe podporuje soustředění a studium. Pokud nejste připraveni použít barvu na všech stěnách, zaměřte se na zesvětlení svého prostředí volbou pestrobarevných povrchových úprav a doplňků.

5. Žijte v čistém prostředí

Věděli jste, že matrace mohou obsahovat v průměru více než dva milióny roztočů? Žijí v kobercích, pohovkách, měkkém vybavení, polštářích a postelích – kdekoli, kde je teplé a vlhké prostředí. Jestliže jste alergičtí, může to být špatná zpráva, protože roztoči představují jednu z hlavních příčin alergií a dýchacích potíží. Věnujte jednu hodinu týdně čištění tkanin: Ultra Vortex je ideální pro alergiky. Pomocí této speciální UV-C lampy můžete sterilizovat matrace, podušky, polštáře a čalounění a tím předejít propuknutí dermatitidy, astmatu a alergie.

6. Vytvořte si vlastní zelený koutek

Rostliny v domácnosti neplní jen estetickou úlohu! Prokázal to výzkum provedený agenturou NASA, který demonstroval, jak mohou být určité druhy rostlin v různých domácích prostředích prospěšné zdraví i náladě; to vše je možné díky fotosyntéze, při které rostliny čistí vzduch, vyrábějí kyslík a absorbují znečišťující látky. Máte přehled o tom, pro co je která rostlina známá?Levandule pro svoje uklidňující vlastnosti, aloe skvěle čistí vzduch, břečťan je zase účinným prostředkem proti bakteriím.

7. Zbavte se nepotřebných věcí

Mnoho studií prokázalo, že život v pěkně upraveném prostředí je člověku prospěšný ze zdravotního i psychologického hlediska. A nejde jen o uklizený byt, ale i o vytřídění věcí, které nepotřebujete nebo je už nepoužíváte. Věnujete tím čas a prostor jak vaší domácnosti, tak i sami sobě, protože se obklopíte předměty, kterých si ceníte a vyhnete se hromadění zbytečností. Nevíte, jak začít? Máme pár rad, jak se efektivně zbavit věcí, které již nepotřebujete.

the way you live

Prohlédněte si také

Newsletter