Změna ročních období: jak správně prát a ukládat oblečení

null

Nastal čas na změnu

Při změně ročních období je obvykle zapotřebí změnit také oblečení. Přišlo jaro a to znamená, že již nejsou zapotřebí svetry, kabáty, čepice a rukavice, alespoň ne do dalšího chladného období.

Ukládání sezónního oblečení nespočívá v tom, že všechno naházíte do krabice a tu odložíte do vzdáleného rohu v domě. Jestliže chcete uchovat svůj šatník delší dobu v bezvadném stavu, budete tomu muset věnovat trochu více práce.

Zde najdete několik tipů, jak co nejlépe uchovávat oblečení, abyste ho našli v dokonalém stavu, až ho budete za rok opět potřebovat.

Ujistěte se, že oblečení je dokonale čisté a dezinfikované

Než přes léto uložíte oblečení, rozhodně byste ho měli důkladně vyprat a ujistit se, že na něm nezůstaly žádné skvrny, protože by časem ztmavly a všechno by se jen zhoršilo. U čistého oblečení je také méně pravděpodobné, že bude přitahovat hmyz, který by mu mohl ublížit.

Pokud jde o praní, doporučujeme použít hygienický cyklus, který odstraní všechen prach a bakterie a před odložením zanechá oblečení ve sterilním stavu.

Zvolte správný způsob uložení

Při ukládání zimního oblečení nemusí být tou nejlepší volbou kartónová krabice, protože se nakonec rozpadne, přenáší na oděvy bílé nebo žluté skvrny a ani její přemisťování není nijak snadné.

Rozhodně jsou vhodnější plastové kontejnery nebo přepravky s těsným víkem, zejména pokud chcete zabránit vnikání hmyzu nebo prachu. Před vložením do kontejneru se určitě ujistěte, že oblečení je naprosto suché, abyste předešli zachycení vlhkosti, která by způsobila plesnivění. Také můžete použít hedvábný papír bez kyselin, kterým obalíte oblečení v kontejneru.

Ideální místo

Nejvhodnější je uschovat sezónní oblečení na nějakém klimatizovaném místě v domě. Musí mít stálou teplotu, pokud možno nízkou a ne příliš vysokou, aby byla vlákna dobře chráněna. Zvolené místo by také mělo být čisté, suché a tmavé, aby se předešlo vzniku plísně a vyblednutí. To znamená, že sklep nebo půda asi nebudou k tomuto účelu nejvhodnější.

Chcete-li mít jistotu, že najdete oblečení tak, jak jste ho odložili, doporučujeme ho sledovat a čas od času zkontrolovat, zda nedošlo k nějakým problémům s uschováním.

S pračkami Hoover H-WASH 500 a H-DRY 500 si můžete připravit šatník na sezónní uložení! H-WASH 500 zaručuje o 20 % vyšší účinnost praní díky systému Power Care, který vytváří dokonalou směs vody a pracího prostředku, a speciálnímu hygienickému cyklu, který zvyšuje teplotu praní až na 60 °C, aby se z prádla odstranily všechny alergeny a bakterie. H-DRY 500 vám dokonale vysuší a dezinfikuje oblečení díky speciálně navržené funkci Aktivní sušení, která osvěžuje prádlo tím, že přirozeně odstraňuje zápachy, roztoče, výtrusy a bakterie, a poskytuje tu nejlepší hygienu pro vás i vaši rodinu. Jestliže si nejste jisti tím, jaký program je nejvhodnější pro náležitou péči o vaše oblečení, můžete si stáhnout aplikaci hOn poskytující přístup k exkluzivním funkcím a osobním radám, jak dosáhnout nejlepší účinnosti.

Prohlédněte si také

Newsletter