Back to work: Jak být produktivní při práci z domova po dovolené?

null

Dovolená v září končí a vy se vrátíte do každodenního života, včetně práce. Pokud pracujete z domova nebo v hybridním režimu, musíte vědět, jak být produktivní při práci z domova a jak se soustředit, poté, co se vrátíte z dovolené!

Po návratu z dovolené je každý uvolněnější, připravený vrátit se k práci, i když s určitou nostalgií po dovolené. Pro ty, kteří pracují z domova, soustředit se bez snění o rajských pláží může být obtížnější, než očekávali. Takže zde je několik tipů, jak být produktivní při práci z domova a výrazně zlepšit náladu po dovolené.

Jak zlepšit práci z domova a zvýšit produktivitu

Rozptýlení, osamělost a nedostatek organizace může ztížit práci z domova. Řešením pro udržení produktivity a motivace je být disciplinovaní a odpovědní. Zde je několik tipů, které byste měli vzít v úvahu, pokud chcete pracovat klidně a efektivně při práci z domova:

  • Připravte se, jako byste šli do kanceláře: Oblékání (každopádně pohodlné) vám pomůže zůstat aktivnější a pozornější po celý den.
  • Naplánujte si cíle dne: Napište seznam věcí, které je třeba udělat, a hlavní aktivity, které je třeba dokončit do večera.
  • Naplánujte si přestávku: Každé dvě hodiny si protáhněte nohy a odtáhněte oči od obrazovky, a to i na pouhých 10 minut.
  • Vytvořte si vhodné pracovní prostředí: Musíte vědět, jak uspořádat pracoviště s počítačem, abyste mohli pohodlně pracovat a soustředit se celý den.

Jak si uspořádat pracoviště při práci z domova?

Dobře organizovaný prostor určený k práci je klíčový bod pro udržení vaší pozornosti na vysoké úrovni. Je lepší pokud máte volný pokoj, kde si můžete vytvořit vaši kancelář. Pokud ne, vyberte si obzvláště klidný a tichý kout svého domova a umístěte stůl. Použijte pohodlnou nastavitelnou židli a přehledně uspořádejte své pomůcky

Jak umístit počítač na stůl? Umístěte obrazovku a klávesnici rovnoběžně s okrajem stolu a umístěte obrazovku do vzdálenosti 50 až 80 cm, aby jste nenamáhali oči ani krk. Nezapomeňte často čistit pracoviště a pracovní pomůcky pomocí citlivých produktů, abyste je nepoškodili, například víceúčelový odmašťovací prostředek Care+Protect.

Udržujte svůj stůl uklizený a obklopte se věcmi, které vás potěší, aniž byste se rozptylovali, jako jsou rostliny a fotografie. Máte-li možnost, umístěte vaši židli před okno nebo vedle zahrady, krasné počasí to stále umožňuje.

Co je nutné zvážit při dlouhodobé práci na počítači?

Když pracujete dlouhé hodiny před počítačem, je ještě důležitější postarat se o vaše zdraví, fyzické i duševní. Během dne si vyhraďte alespoň 30 minut pouze na sport.  Dokonce i procházka během přestávky na oběd se může stát základní rutinou.

Abyste se vyhnuli bolesti hlavy na konci dne, často doma větrejte. Kvalita ovzduší je pro zdraví klíčová: Pokud žijete ve městech, znečištění zvenčí by mohlo způsobit více škody než cokoli jiného. Čistička vzduchu H-PURIFIER je dokonalým řešením pro zdravější a bezpečnější domácí a pracovní prostředí. Při čištění vzduchu můžete také nastavit správnou vlhkost, abyste doma vytvořili pohodlné prostředí od rána do večera.

Prohlédněte si také

Newsletter